Ако прочетете някоя от историите за Трейси Брит Куул, има голяма вероятност да попаднете на една и съща интересна случка. След като се дипломира от бизнес училището на Харвардския университет през 2009 г., тя изпраща по пощата писмо до председателя на Berkshire Hathaway Уорън Бъфет с молба да започне работа в легендарната компания. След като се среща с Оракула от Омаха, тя получава работа и е назначена за финансова асистентка на Бъфет.
След като започва работа в компанията, тя започва да се издига бързо в йерархията. Брит Куул става главен изпълнителен директор на притежаваната от Berkshire компания Pampered Chef и си създава репутация на ръководител, който решава бързо проблеми в изпитващи затруднения компании. Бъфет дори и измисля прякора “пожарникарят,” в интервю за Wall Street Journal.
През 2020 г. Брит Куул съосновава собствена компания за дялово инвестиране - Kanbrick, чиято инвестиционна философия наподобява тази на Berkshire, но е изградена около уникалните ѝ ръководни умения и способност за изграждане на компании “тухла по тухла”.
Писмото и невероятният успех, до което то води, е нещото, което изучаващи MBA и начинаещи предприемачи си мечтаят. Вероятността може да изглежда като едно на милион. И вероятно е било точно така, но Бритни Куул е била готова да опита.
“Рискът е доста малък — просто някой може да каже "не". Така че защо да не опитате?”, казва тя пред CNBC.
Когато упоритостта и дебелокожието се отплащат
Брит Куул прекарва по-голяма част от детството си, продавайки продукцията на семейната ферма в Манхатън, Канзас, където много пъти чувала думата “не”.
“Това бе страхотна тренировъчна площадка, защото трябва да продаваш продукцията си и да разговаряш с хората. Трябва да питаш и получаваш много откази, защото те не се интересуват от нещо,” казва тя. “Там свикнах и нямах никакъв проблем с това, че хората ми казват ‘не.’”
Като гимназистка Брит Куул започва да пише писма до различни организации, за които искала да научи повече. “Исках да ми изпращат брошури, а много от тях не ми отговаряха,” казва тя.
Като студент тя пише до различни компании, на които се възхищавала. “Установих, че когато активно се опитвам да се свържа с хората по един продуктивен и уважителен начин, повечето от тях не отговарят или казват ‘не,’ но една малка група казват ‘да.’”
Към последната група спадат главните изпълнителни директори на Morgan Stanley и Bear Stearns. Когато Брит Куул се среща с тях, тя идва с добре подготвени и проучени въпроси.
Брит Куул оприличава всичко това на кандидатстването си в колежа, за който трябва да плаща сама. Преди дните на търсенето в интернет, “Прегледах два справочника от 400 страници и проверих всяка стипендия, за която можех да кандидатствам и кандидатствах,” казва тя.
Много колеги ми казаха “не”, но някои казаха “да.”
За Брит Куул намирането на тези отговори „да“ е свързано с това човек да има постоянството да изтърпи много отговори „не“.
“Изисква се дисциплина и в същото време енергия, както и човек да инвестира в това.”
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Скромният хит от 90-те, който се превърна в синоним на Коледа
преди 57 минАктивите на пенсионните фондове растат с 21% за година
преди 1 часApple иска да превърне Siri в конкурент на ChatGPT
преди 1 часКои са най-добрите държави за създаване AI стартъпи?
преди 2 часаAmazon инвестира в три нови ветропарка в Гърция
преди 3 часа1.8 българи са реализирали туристически пътувания през третото тримесечие
преди 3 часаПрочети още
Изкуство или абсурд: Банан, залепен с тиксо за стена, се продаде за 6,2 млн. долара
darik.bgМемоарите на Меркел: За Тръмп и Путин от първо лице
darik.bgСвещеник бе отстранен от длъжност след провокативен клип на Сабрина Карпентър в църквата му
darik.bgFootballNext: Миралем Сюлеймани в откровено интервю пред Димитър Илиев
dsport.bgНово 20: Манчестър Сити получава наказанието си през март
dsport.bgНад 400 гости станаха част от магията на 'Денят на жената предприемач 2024'
9meseca.bg11 прости детайла, с които банята ви ще изглежда като 5-звезден хотел
idei.bgИнтелигентни водомер – предимства и тенденции
idei.bgНай-честите грешки, които допускаме, когато използваме домакински уреди
idei.bg