23.12.1947 г.: Представен е първият транзистор

23.12.1947 г.: Представен е първият транзистор

На 23 декември 1947 г. американската лаборатория Бел Лабс представя първия транзистор. Транзисторите са в основата на всички съвременни електронни устройства и се използват практически във всички съвременни битови уреди.

Четете още



Калкулатори

Най-ново

43% от консервите в България идват само от два града

преди 3 часа

Черно море смени цвета си: НАСА обясни необичайния природен феномен (снимки)

преди 3 часа

Този милиардер държи 98% от своето състояние в злато и сребро

преди 3 часа

Гълъб Донев: 30% по-скъпи винетки означават едва 1.20 евро повече на месец

преди 3 часа

Икономически балони: Какво представляват, как се формират и защо се пукат?

преди 8 часа

Жегите в Нидерландия: Как страната се бори с горещините с външни завеси и „мобилни джунгли“

преди 8 часа