Немският автомобилен производител Audi обяви влизането си във Формула 1 като миноритарен акционер в отбора на Заубер. Тимът обаче ще продължи да се казва Alfa Romeo през следващия сезон, информира dsport.bg.
Още преди няколко седмици стана ясно, че Audi планира влизането си при най-бързите, но не беше ясен отборът, към който ще се присъедини. От компанията обявиха, че стават миноритарен стратегически партньор на Заубер, която притежава тима на Алфа Ромео.
BREAKING: Sauber will compete as the Audi factory team from 2026, using an Audi power unit#F1 @audisport pic.twitter.com/DyQNR70MRp
— Formula 1 (@F1) October 26, 2022
През сезон 2023 отборът ще продължи да носи името Alfa Romeo, а през следващите два сезона ще се казва Заубер. Едва през 2026 година Audi ще даде името си на тима.
Хамилтън не вярва, че може да спечели състезание до края на сезона
През този период отборът ще продължи да използва двигатели Ferrari.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Близо 100 нови работни места: „Евромастер“ откри логистичен център в Костинброд
преди 17 минСимеон Патеев, Atlas Invest: Забавени разрешителни държат цените на имотите в София високи
преди 27 минПочина Алън Грийнспан – човекът, който ръководеше американската икономика почти две десетилетия
преди 30 минГърция ще плаща на рибари да ловят опасната риба балон в Средиземно море
преди 54 минТурция вдига минималната пенсия заради инфлацията. На колко ще бъде увеличена?
преди 1 часКраварката НЕ е в левия ъгъл: КЗК глоби две фирми с над 300 000 евро за фалшиво масло със свинска мас
преди 1 часПрочети още
Бабикян: ДАНС така и не разбра дали търси, или не търси Олег Невзоров!
darik.bgПоптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bgРодители, до края на юни можете да смените личния лекар - каква е процедурата и какво трябва да знаете
9meseca.bg