Разследването на НБА на решението на Далас Маверикс да играе без половината си отбор в последния мач от редовния сезон срещу Чикаго доведе до глоба от 750 000 долара, тъй като служители смятат, че франчайзът е нарушил правилата за честна игра, информира dsport.bg.
Ходът на Мавс, според тях, е бил опит да избегнат плейофите и да си осигурят по-добра позиция преди лотарията за драфта, тоест опит да се даде на отбора от Тексас възможно най-много шансове да вземе първия избор.
Сакраменто стигна до втори успех срещу шампиона Голдън Стейт
Санкцията не само беше приета спокойно от ръководството на Далас, но собственикът Марк Кюбан изненада всички с допълнителното си решение.
Той ще плати още 750 хиляди долара за хуманитарни цели, ход, който зарадва всички фенове, както и феновете на баскетбола в САЩ. Това всъщност е само малка част от общото му богатство, което се оценява на около 5.1 милиарда долара.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Амасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши
преди 1 часЦените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран
преди 1 часДо 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма
преди 1 часИнвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе
преди 1 часRosey’s Mark: Как две сестри превърнаха българската роза в успешен бизнес и нова кулинарна тенденция?
21.06.2026"Можем да отпечатаме толкова тапети, че да залеем цяла София"
21.06.2026Прочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg