От 18 до 20 май шофьорите трябва да се подготвят за временни ограничения и промени в движението по ключови участъци от АМ „Струма“ и път I-1 София - Кулата.
Причината са планирани гаранционни ремонти на асфалтовата настилка и фуги, както и монтаж на рекламни съоръжения. Ограниченията засягат районите на ГКПП „Кулата“, Кресненското дефиле и отсечки в област Кюстендил, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ).

Ремонтът преди ГКПП „Кулата“
От 8 ч. на 18 май (понеделник) до 8 ч. на 20 май (сряда) за гаранционен ремонт на асфалтовата настилка временно ще се променя организацията на движение в 200-метров участък на път I-1 София - Кулата преди ГКПП „Кулата“.
Работите ще се изпълняват в платното за София при 442-ри км и преминаването ще бъде ограничено. Трафикът ще се осъществява двупосочно в платното за Кулата, като скоростта ще е до 30 км/ч.
От АПИ припомнят, че от 14 май се извършва и ремонт на асфалтовата настилка на мостово съоръжение при „Малкия тунел“ път I-1 през Кресненското дефиле в посока Кулата.
За изпълнение на дейностите и в следващите дни автомобилите, пътуващите към Кулата, ще се пренасочват по обходния път на „Малкия тунел“, който е в непосредствена близост до първокласния път, като скоростта се ограничава до 30 км/ч.

Ремонтите по Струма
От 18 до 20 май временно ще се променя организацията на движение по участъци от АМ „Струма“ в област Кюстендил.
През следващата седмица ще се извършва гаранционен ремонт на фуги при 53-и км в платното в посока Благоевград. За изпълнение на дейностите ще бъде ограничено движението в активната и аварийната лента, а превозните средства ще са пренасочени в изпреварващата.
Ще се изграждат и рекламни съоръжения в няколко отсечки на АМ „Струма“ и поради това между 9 ч. и 17 ч. поетапно ще се ограничава достъпът до аварийната лента:
- На 18 май ще се монтират рекламни съоръжения при 70-и км на магистралата в посока Благоевград. На 19 май ще се работи при 71-ви км в посока Благоевград, а при 79-и км в платното за София.
- На 19 и 20 май рекламни съоръжения ще се поставят при 66-и и при 70-и км на магистралата в посока Благоевград, както и при 67-и км в платното към София.
Агенция „Пътна инфраструктура“ се извинява на шофьорите за причиненото неудобство, но дейностите са необходими, за да се осигури безопасността на движение.
Апелът към водачите е да карат внимателно, да спазват правилата за движение и ограниченията на скоростта, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Докато вестниците изчезват, бизнесът на тази софийска печатница расте
преди 4 часаВ числа: Турнето на Empire of the Sun разби София с хит стриймван над 1.55 милиарда пъти
преди 4 часаЮжна Европа е най-бързо развиващият се туристически регион това лято
преди 6 часаПазарджик с почти изцяло електрически градски транспорт след инвестиция от 4.2 млн. евро
преди 7 часаПавел Китов: Токът скача от 0 до 200 евро в рамките на час, бизнесът иска предвидимост
преди 7 часа„Алкомет“ откри в Шумен нови производствени мощности за 70 млн. евро
преди 7 часаПрочети още
Радев уврежда имиджа на България извън страната ли? Говори Тома Биков, ГЕРБ
darik.bg„Радев разочарова Митрофанова?“ Говори Велислав Величков, ПП
darik.bg„Радев е в измамен комфорт“, предупреди проф. Стоянов!
darik.bgУчилище за родители на „9 месеца“ събра бъдещи и настоящи родители през юни в Bulgaria Mall
9meseca.bg