Ръст между 5 и 10% на туристите по Северното Черноморие се очаква през летния сезон. Това заяви министърът на туризма Евтим Милошев след среща с представители на туристическия бранш във Варна и Добрич.
Като основен проблем по Северното Черноморие той посочи дивото къмпингуване. За справянето с него браншът поставя въпрос за създаване на туристическа полиция. Подобна стъпка обаче няма как да бъде предприета кампанийно и изисква по-сериозен анализ, коментира Милошев.
Според министъра, навсякъде има нужда от подсилване на административния капацитет на отговорните институции, видимо присъствие на контролните органи и междуведомствени звена за постоянни проверки.
Повече ще откриете на darik.bg
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Just Asia отвори първи магазин в Kaufland в София
преди секундиКолко всъщност струва SpaceX?
преди 13 минtbi bank и JYSK стартират партньорство за гъвкаво финансиране на покупки за дома
преди 14 минКитай натиска пазара на фоа гра, воден от Франция и България
преди 49 минBansko Nomad Fest 2026 събра над 1000 дигитални номади от 50 държави
преди 1 часВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
преди 1 часПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bg