Само седмица след като Илон Мъск стана собственик на Twitter, платформата е загубила над един милион потребители, съобщи MIT Technology Review.
Това е откритие на платформата за следене на ботове Bot Sentinel, чиято цел обикновено е борба с дезинформация, посочва Клуб Z.
При анализ на 3.1 млн. акаунта е установено, че около 877 000 профила са деактивирани и още 497 000 са изключени между 27 октомври и 1 ноември.
Защо Илон Мъск след Twitter трябва да купи и България?
Това е 208% загуба над обичайното.
Част от изключените акаунти вероятно са тези, които нарочно нарушават правилата на платформата, за да видят дали новият мениджмънт е по-толерантен към подобни нарушения.
Bloomberg съобщава, че въпреки уверенията на Мъск, някогашният екип от над 100 души модератори в момента е само 15 души.
Същевременно, платформата Mastodon, която от години се опитва да се рекламира като децентрализирана алтернатива на Twitter, е получила солидна инжекция от нови потребители и за пръв път има над 1 милион активни профила месечно.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Димитър Петков: Направихме първата релакс зона в български хотел с тапети за под, стени и таван
26.06.2026Как А1 свързва белите зони без интернет в Северна България с 69 млн. евро от ПВУ
26.06.2026Българска компания е сред най-добрите в преработката на биологични храни в ЕС
26.06.2026НСИ: Над 60% от българите си отиват от един вид заболяване
26.06.2026ЕК: Страните от ЕС извън еврозоната все още не са готови да влязат
26.06.2026Шофирате в Гърция? Неплащането на магистрална такса вече се наказва със 150 евро
26.06.2026Прочети още
Владислав Панев, ДБ: Румене, страхливо започвате!
darik.bgНиколай Василев: Радев хулиганин с бюджет свинщина!
darik.bgФалшиво масло у нас! Как да го различим?
darik.bgАлекс от музикалното дуо Алекс и Влади стана майка на момченце
9meseca.bg