Общинският съвет на Пловдив прие отпускането на аванс от близо 5 млн. лева за втория етап от строителството на стадион „Христо Ботев“, съобщава dsport.
По време на обсъждането стана ясно, че парите, които ще бъдат дадени за Колежа, ще бъдат взети от перото за надграждането на системата за градския транспорт и Синя зона – 4 млн. лева.
Лудогорец вдига 12-ата купа и получава златните медали в началото на юли
След две седмици ще може да бъде подписан анекса за изграждането на стадиона, а от фирмата-изпълнител имат 6 месеца, за да го довършат.
Общинският съвет отпуска за проекта над 17 млн. лева, като въпросните 5 млн. са само аванс. С парите ще бъдат завършени цялата козирка, табло и ще бъде монтирано осветление.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
50 фирми в област Добрич ще получат над 2 млн. евро за енергийна ефективност
преди 22 минSamsung представи в България новите си AI телевизори за 2026 г. с Micro RGB и Vision AI
25.06.2026Строителството на нови жилища в България поскъпна със 166% за десетилетие
25.06.2026Властите: Мазутните топчета по плажовете са от старо замърсяване, а не от нов разлив
25.06.2026Хаос на летищата през лято 2026? Нова система на ЕС заплашва с 6-часови опашки
25.06.2026Тръгнаха директните влакове от Букурещ до София, Варна и Истанбул
25.06.2026Прочети още
Владислав Панев, ДБ: Румене, страхливо започвате!
darik.bgНиколай Василев: Радев хулиганин с бюджет свинщина!
darik.bgФалшиво масло у нас! Как да го различим?
darik.bgФондация "Офлайн кидс" насърчава семействата да създадат #офлайнспомени сред природата тази събота
9meseca.bg