Германия планира да инвестира около 20 млрд. евро в индустрията за производство на полупроводници в идните години, обявиха днес от министерството на икономиката на страната.
Това се случва на фона на засилващите се опасения относно нестабилността на веригите за доставки и зависимостта от Южна Корея и Тайван по отношение на чиповете.
Средствата ще дойдат от Фонда за климата и трансформацията след 2024 г., обявиха от министерството, допълвайки, че могат да предоставят финансиране за индивидуални проекти само след одобрение от Европейската комисия.

Властите допълват, че тайванският производител на полупроводници TSMC е изразил интерес към инвестиция в завод в Германия и че министерството е в близък контакт с компанията относно инвестиционното решение.
Миналия месец Берлин взе решение да субсидира с близо 10 млрд. долара щатския производител на чипове Intel за построяването на два завода в град Магдебург.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Плажовете около Солун: Къде почиват местните и какви са цените за чадър и шезлонг
преди 5 часаЕдно мускалче аромат: Историята на българското розово масло
преди 5 часаНадежда Димитрова, „Тимак Агро“: Ключът към рентабилното земеделие е в разума, анализа и иновациите
преди 5 часаНови правила на ЕС: Медът вече ще показва точната държава на произход
преди 5 часаМасови проверки по Черноморието: Следят водните атракциони, цените и касовите бележки
преди 5 часа160 години Пристанище Русе: От първата железница до стратегическа връзка с Европа
преди 5 часаПрочети още
„Моето дете в гроба не яде нищо!“ Николай Попов с предупреждения към Радев!
darik.bgХаджигенов: Радев е най-безполезният военен!
darik.bgВладислав Панев, ДБ: Румене, страхливо започвате!
darik.bgКак да оцелееш с бебе през първия месец? Ани Събева и Деси Певтичева канят на онлайн събитие на 30 юни
9meseca.bg