Покупките на криптовалути от страна на институционалните инвеститори са се увеличили през последната година, въпреки че индустрията преминава през т. нар. "крипто зима", по време на която цената на дигиталните парични единици спадна значително.
Това показва проучване на Coinbase, цитирано от Cointelegraph.
Проучването е проведено между 21 септември и 27 октомври тази година, а резултатите от него показват, че 62% от институционалните инвеститори, инвестирали в крипто, са увеличили портфейлите си през последните 12 месеца.
За сравнение, само 12% са намалили своята крипто експозиция, което показва, че повечето институционални играчи вероятно са оптимистично настроени по отношение на дигиталните активи в дългосрочен план, въпреки срива на цените.
Повече от половината от анкетираните инвеститори заявяват, че или използват, или планират да използват стратегията "купи и задръж" по отношение на криптовалутите - с убеждението, че цените им ще се движат в сравнително тесен диапазон през следващите 12 месеца.
Освен това, 58% от респондентите очакват да увеличат крипто портфейлите си през следващите три години, като почти половината поддържат мнението, че оценките на криптовалутите ще се увеличават в дългосрочен план.
Регулаторната несигурност остава водещ фактор, за който повечето инвеститори се притесняват, когато преценяват дали да инвестират в крипто индустрията. Това важи особено силно за онези, които планират да инвестират през следващите 12 месеца - 64% от тях изразяват подобни опасения.

Проучването на Coinbase е проведено сред 140 институционални инвеститори от Съединените щати, които колективно управляват активи на обща стойност около 2.6 трилиона долара.
През октомври друго проучване на дъщерното дружество на Fidelity Investments - Fidelity Digital Assets, стигна до подобни констатации.
И двете проучвания обаче са проведени преди колапса на FTX, отбелязва изданието. След фалита на крипто борсата общите активи под управление на институционалните крипто инвеститори се понижиха до 22 милиарда долара, което е най-ниското им ниво от две години насам.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Още по темата
- Павел Езекиев: Всички гледат София, ние намерихме пет световни компании във Враца
- Влад Тенев съкращава 10% от служителите на Robinhood въпреки рекордни резултати
- HR Capital с 47% ръст на акциите, eBag и Superdoc са основни двигатели
- Анализ на 30 IPO-та: Защо повечето технологични акции губят стойност в първата година?
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Амасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши
преди 1 часЦените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран
преди 1 часДо 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма
преди 1 часИнвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе
преди 2 часаRosey’s Mark: Как две сестри превърнаха българската роза в успешен бизнес и нова кулинарна тенденция?
21.06.2026"Можем да отпечатаме толкова тапети, че да залеем цяла София"
21.06.2026Прочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg