
Южната съседка на Канада - САЩ, вдига митата, заплашва с анексиране на територии и разпалва различни други видове хаос. По тази причина най-старата пивоварна в Канада е решила, че за да оцелеят през следващите четири години, канадците ще имат нужда от бира всеки ден.
Основаната през 1867 г. Moosehead Breweries, представи наскоро огромен палет от 1 461 кенчета бира, който при консумацията на една бира дневно е “достатъчен за целия мандат на президента на САЩ Доналд Тръмп”, според компанията.
“Ако началото на 2025 г. ни научи на нещо, то е, че ще е необходима решителност, за да се преодолеят четири години политическа несигурност, а какъв по-добър начин всеки ден да се изживява с една истинска канадска бира,” заяви Карън Григ, директор маркетинг на базираната в Ню Брънсуик Moosehead.
“Президентският пакет” се продава само през уебсайта на пивоварната. Той е наличен за жители на провинциите Онтарио, Ню Брунсуик и Нова Скотия на цена от близо 3 500 канадски долара ( 2 400 щатски долара) с включена доставка.
От Moosehead отбелязват, че независимата пивоварна е основана в същата година като Канада, като и двете са “ преживели много” през последните 158 години. “Не можем да прогнозираме как ще се развият следващите четири години, но имаме усещането, че този голям пакет ще бъде от полза,” допълва Григ.

Подобно на други канадски компании Moosehead не е доволна от митата, с които Тръмп заплашва страната им. В интервю за канадската CTV News, главният изпълнителен директор на Moosehead Андрю Оланд ги определи като “голямо разочарование” и заяви, че е “наистина тъжно да види как тези отношения отиват друга посока.”
Разходите на Moosehead за алуминиеви кенчета ще бъдат засегнати от 10-процентните мита, които ще влязат в сила от тази седмица, тъй като компанията ги купува единствено от САЩ. Нещо повече, около 20% от бирата на Moosehead се продава на САЩ, а този износ може също да бъде засегнат от мита.
Алкохолът е един от многото продукти, засегнати от търговската война между двете държави. Провинции в Канада изтеглиха американски марки алкохол и вина от рафтовете в магазините, което накара главният изпълнителен директор на щатската компания Brown-Forman Лоусън Уайтинг да определи това действие като “по-лошо от мито.”
При бирата обаче положението е различно. Много от големите компании, които продават в Канада, като Anheuser-Busch, произвеждат американски марки (Bud Light) в Канада и по този начин не са засегнати от митата.
Въпреки всичко, Оланд вярва, че патриотизмът ще спечели. Според него има “реална възможност пивоварните в Канада” да се възползват от движението “Купувайте канадско”, което бе вдъхновено от митата.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Още по темата
- Доналд Тръмп-младши основа частен клуб с членска такса от $500 000
- Сресан, лакиран и обложен с мито: Как Тръмп е на път да фалира лешникотрошачката с лика си
- Сърбия не е бюфет: Защо зетят на Тръмп строи хотели на Балканите в бивши военни щабове
- Първи импийчмънт срещу Тръмп: Какво представлява и как протича процедурата?
Калкулатори
Най-ново
Duolingo заменя подизпълнителите си с AI
преди 12 часаЗлатото - какво не знаете за благородния метал?
преди 13 часаОще ли използвате телефон от тази марка? Имаме лоши новини
преди 13 часаКолко е средната месечна брутна заплата на работещите в супермаркетите в България?
преди 13 часаДоналд Тръмп-младши основа частен клуб с членска такса от $500 000
преди 14 часаБанките у нас с рекордна печалба за първите три месеца на 2025 г.
преди 14 часаПрочети още
България е сред страните от ЕС, които искат разхлабване на бюджета за средства за отбрана
darik.bgСАЩ и Украйна подписаха дългоочакваното споразумение за природните ресурси
darik.bg5 години България ще подава на Гърция вода за напояване от река Арда
darik.bgНа живо: Тотнъм вкара отново на Будьо/Глимт
dsport.bgНа живо: Манчестър Юнайтед громи Атлетик Билбао, баските с човек по-малко
dsport.bgЗа отдадените майки: всеки ден е Гергьовден
9meseca.bg