"За последните 17 дни за неправилно пресичане са глобени 171 пешеходци и 66 шофьори за отнемане на предимство", съобщи Иво Биков, инспектор в отдел „Пътна полиция“ към СДВР.
Пешеходците трябва да пресичат на обозначените места, да не изскачат внезапно на платното и да носят или ярки дрехи или да имат светлоотразителен елемент в облеклото си, особено в тъмната част на денонощието, препоръча той, цитиран от darik.bg.
Заледеният асфалт и мокрите настилки удължават спирачния път на превозните средства, припомни инспекторът и ако скоростта не е съобразена, може да се стигне до произшествия.
Глобиха фирми за некачествено почистване на София от снега
Той подчерта, че е важно самите пешеходци да внимават, когато пресичат, да се оглеждат и след като са се уверили, че безопасно могат да преминат през пътното платно, чак тогава да пресекат.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
EnduroSat влиза в ТУ-София: Нови стажове и кариера в космическата индустрия
преди 19 мин1.25 млн. литра мляко се вкиснаха, браншът предупреждава: Цените тръгват нагоре
16.06.2026Как български производител постигна над 1000% ръст в продажбите на риба?
16.06.2026Wizz Air не планират вътрешни полети в България. Защо?
16.06.2026За какво харчат парите си българите: От Gen Z до Boomers
16.06.2026Електрохолд ИПС изгради първата ултрабърза BYD зарядна станция в ЦИЕ с мощност 1 MW
16.06.2026Прочети още
Мрази ли ни Сев. Македония? Защо се стигна до палеж? Говори Кристиан Вигенин
darik.bgБългаринът е „проклетникът“ за авиокомпаниите! Той промени правилата! Андрей Новаков
darik.bgВолгин: Ако смятате Путин за убиец, вземете пушката и отидете да го спрете!
darik.bgНов безплатен курс в София учи родители как да реагират при спешни ситуации с бебета и деца
9meseca.bg