Ученици от Средното училище с преподаване на немски език „Фридрих Шилер“ в Русе избраха нетрадиционно средство за придвижване за бала.
22-мата абитуриенти от 12-и „б“ ще пристигнат пред Регионалния исторически музей на 23 май със специално осигурен от Община Русе и „Общински транспорт“ електробус.
Оригиналната идея е на двама от учениците – Веселин Друмев и Лъчезар Колев, които решават, че могат да съчетаят младостта, празничния дух и грижата за чистота на въздуха в Русе, разказват от местната община.
Завършващите възнамеряват да украсят превозното средство с плакати с призиви за екологично самосъзнание. По този начин младежите искат специалният им ден да бъде освен с мисъл за бъдещето и по-сплотен като преживяване.
Абитуриентите са предвидили да отпътуват в 17:45 часа от своето училище, като крайната им точка ще бъде Русенският музей, където се събират и останалите зрелостници от випуска им.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Нова инвестиция в Разград: „Техноматикс“ изгражда модерна база, открива 50 работни места
преди 14 минНаследник на Ray-Ban иска с 10 млрд. евро да изкупи дяловете на семейството си
преди 23 минJust Asia отвори първи магазин в Kaufland в София
преди 46 минКолко всъщност струва SpaceX?
преди 58 минtbi bank и JYSK стартират партньорство за гъвкаво финансиране на покупки за дома
преди 59 минКитай натиска пазара на фоа гра, воден от Франция и България
преди 1 часПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgРодители, до края на юни можете да смените личния лекар - каква е процедурата и какво трябва да знаете
9meseca.bg