22.09.1959 г.: Открита е телефонна връзка между САЩ и Европа

22.09.1959 г.: Открита е телефонна връзка между САЩ и Европа

На 22 септември 1959 е открита е телефонна връзка между САЩ и Европа. Първата телефонна връзка в България пък е осъществена в град Пордим през 1877 г. по време на Руско-турската война при обсадата на Плевен.

Четете още



Калкулатори

Най-ново

Българска Adex Energy влиза на румънския пазар на ВЕИ

преди 16 мин

„Кошница с грижа“: Пет нови вериги ще предлагат основни храни с отстъпки

преди 25 мин

Климатик във всички влакове: Атина модернизира метрото с европейско финансиране

преди 42 мин

След години застой: Държавата подготвя нова визия за развитието на Витоша

преди 1 час

Наем от 900 евро: София сред най-евтините европейски столици за наематели

преди 1 час

Нова инвестиция в Разград: „Техноматикс“ изгражда модерна база, открива 50 работни места

преди 1 час