Когато се явявате на интервю за работа, независимо дали присъствено или виртуално, би трябвало да спазвате подходящия етикет.
“Уверете се, че осъществявате добър зрителен контакт,” казва Емили Ливайн, изпълнителен вицепрезидент на компанията за подбор на персонал Career Group Companies, както и “че разпознавате сигналите по отношение на това кога е уместно да говорите и кога да задавате въпроси.”
През своята кариера Ливайн е “интервюирала хиляди хора ”, казва тя, често и от името на знаменитости, които търсят персонални асистенти или началници на персонала.
Ето най-добрите й съвети за избягването червени флагове по време на интервю за работа.
Не се появявайте прекалено рано
Като за начало, пристигайте в подходящото време, особено ако интервюто е присъствено. Ако пристигнете прекалено късно, рискувате да изпуснете част от интервюто, да изгубите времето на интервюиращия и да оставите лошо впечатление.
Ако обаче “се появите прекалено рано, това е знак за нетърпеливост и може да накара интервюиращия да се почувства припрян,” казва Ливайн. Десет минути преди насрочения час е “идеалното” време да влезете в офиса на интервюиращия.
“Препоръчвам да сте паркирали 15 - 20 минути преди това”, като предпазна мярка, казва Ливайн. Така ще си гарантирате, че разполагате с достатъчно време, за да намерите стаята или офиса, но в същото време няма да сте пристигнали много преди началото на интервюто.
Дръжте се възможно най-професионално
Начинът, по който се държите, също е от ключово значение. Ако интервюто ви е онлайн или присъствено, “не дъвчете дъвка и не дръжте слънчевите очила на главата си”, казва Ливайн. Това е прекалено непринудено и непрофесионално.
Ако интервюто е присъствено, уверете се, че не пристигате, “миришейки на цигарен дим или прекалено напарфюмирани,” казва тя. Много хора са чувствителни на миризми и трябва да се уверите, че за тях не е дискомфортно да бъдат в същата стая.
Бихте искали да оставите “впечатление, базирано на вашия опит, а не на начина, по който сте облечени или миришете,” казва тя.
Не разкривайте поверителна информация
На последно място, независимо от професионалното ви минало, подхождайте стратегически относно начина, по който го обсъждате. Избягвайте да злословите по адрес на предишни работодатели или “да разкривате прекалено много лична или поверителна информация,” казва Ливайн.
Особено в нейната трудова сфера, някои от клиентите ѝ карат служителите си да подписват споразумения за конфиденциалност. Когато кандидати за работа ѝ кажат, че са подписали споразумения за конфиденциалност, но въпреки това разкрият поверителна информация за бивш работодател, това е червен флаг.
Независимо от това колко поверително се е държал предишният ви работодател, разкриването на тайни създава впечатлението, че ако интервюиращият ви наеме и сподели фирмена информация, вие “най-вероятно ще направите същото” и с него, казва Ливайн.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Цената на урана на рекордни нива
преди 43 минПрез 2025 г.: Мебели от естествена дървесина в натурални тонове владеят дома
преди 1 часINSAIT изпреварва Харвард и Оксфорд на един от най-престижните световни форуми за алгоритми
преди 1 часСпасиха бебе горила от товарния отсек на самолет на Turkish Airlines
преди 2 часаКак да отказваме без да изпитваме вина?
13.01.2025Какво не знае българският бизнес за европейските финансови инструменти?
13.01.2025Прочети още
Зеленски готов да разменя пленени севернокорейци за украински войници
darik.bgОгненият ад в Ел Ей: Продължава да расте броят на жертвите
darik.bg“О, Боже, как въобще ще се справя?!”: Джъд Лоу потвърди, че ще играе “Вълшебникът от Кремъл”
darik.bgВики Томова не се опълчи на 10-ата в света
dsport.bgВ Аржентина обявиха сделка: Лудогорец продаде Рик Джонатан
dsport.bgВалери Йорданова стана майка за първи път
9meseca.bgНаправи си сам домашен дифузер
idei.bgEжедневни предмети, които използваме по грешен начин
idei.bgФън шуй промени за дома
idei.bg