Служителите в Австралия вече напълно законно могат да не вдигат на началника в извънработно време, предаде Ройтерс.
Островната държава въведе ново правило, което брани правата на работниците, които често биват притискани от шефовете дори през уикенда, а и в късните часове на нощта.
Властите в Канбера са регламентирали, че чрез този натиск на служителя му се причинява стрес, а от там – и така наречения burn out (състояние на „прегаряне“ от служебните задължения, изморяване, липса на мотивация, апатия, че дори и депресия).
Повече ще откриете на darik.bg
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Още по темата
- Успешните хора използват 5 фрази, за да изразяват несъгласие с шефовете си
- Различни правила на плажовете в Сардиния могат да ви донесат глоби до 3 500 евро
- Джеф Безос: AI ще донесе „златни епохи“, а не масова загуба на работни места
- От заварчик до богаташ: IPO-то на SpaceX може да направи хиляди служители милионери
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Най-дългата легална графити стена у нас: Къде се намира и кой може да рисува върху нея?
преди 1 часРеферендум в Швейцария: 55% гласуваха против лимит на населението
преди 1 часКюстендил откри новия Кооперативен пазар на историческото му място (снимки)
преди 1 часБлизо 1.8 млн. евро за озеленяване: Русе ускорява зелената трансформация на града
преди 2 часа15.06.1844 г.: Чарлз Гудиър получава патент за открития от него процес на вулканизация на каучука
преди 2 часаМирна сделка между САЩ и Иран свали цените на петрола до най-ниското ниво от март
преди 2 часаПрочети още
Радев уврежда имиджа на България извън страната ли? Говори Тома Биков, ГЕРБ
darik.bg„Радев разочарова Митрофанова?“ Говори Велислав Величков, ПП
darik.bg„Радев е в измамен комфорт“, предупреди проф. Стоянов!
darik.bgНора Шопова вече е мама на две прекрасни дечица
9meseca.bg