
Индонезия заяви, че ще направи промени на остров Бали след притока на проблемни туристи.
Правителството ще проведе одит, за да реформира сектора с цел да подобри качеството на туризма и да запази местната култура и работни места, според министър, цитиран от The Independent.
Около 200 000 чужденци в момента живеят на Бали, създавайки проблеми, като престъпност, прекомерно развитие и конкуренция за работни места, според главния министър на туризма Лухут Панджаитан, който сподели мнението си на страницата си в Instagram.
„Чуждите туристи, които носят проблеми тук, като например наркотици, банди и други, можем да ги депортираме от Индонезия, от Бали и не искаме повече да идват на острова“, каза той, говорейки на английски във видеоклип.

Чуждестранните посещения на Бали нараснаха, след като островът отвори отново след края на пандемията от COVID-19. От тогава видеоклипове на туристи с лошо поведение често стават популярни в интернет, вбесявайки местните жители и предизвиквайки остри реакции от потребителите на социалните медии в Индонезия.
От началото на тази година чуждестранните пътници трябва да плащат туристическа такса от $10 на човек, преди да могат да влязат в популярната туристическа дестинация. Тя е въведена в опит да се запази културната цялост на острова и да се пресече нарастването на „непокорното поведение“ на посетителите.
Туристите, влизащи от чужбина, ще трябва да заплатят еднократната такса по електронен път преди или по време на посещението си в Бали. Индонезийските пътници са освободени от данък.

Данни от статистическото бюро на Индонезия показват, че 2.9 милиона чуждестранни посетители са пристигнали на острова през летището в Бали през първата половина на тази година, което представлява 65% от общия брой чуждестранни туристи, пристигащи по въздух в Индонезия за периода.
Министърът на туризма Сандиага Уно каза по-рано този месец, че правителството иска да избегне „ситуация като в Барселона, където туристите станаха обществени врагове“, съобщи националната информационна агенция Antara.
Лухут каза, че правителството ще се заеме с проблемите с боклука, ще подобри инфраструктурата и ще предотврати по-нататъшното прекомерно застрояване.
„Не искаме оризища да се превръщат във вила или в гол клуб. За нас качеството е по-важно от числата.“
Обществената голота е незаконна в Индонезия и на Бали няма стриптийз клубове, въпреки че има нощни клубове и дискотеки, в които участват танцьорки.
Правителството скоро ще обяви политически план за реформиране на туризма в Бали, каза още Лухут.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Нова мания в социалните мрежи увеличи рекордно броя на потребителите на ChatGPT
02.04.2025Осемте страни, в които най-лесно ще получите гражданство
02.04.2025Най-евтините петзвездни хотели в света
02.04.2025Икономисти: Постъпленията от митата ще са по-малко, отколкото очаква Белият дом
02.04.2025Най-големите застрахователни брокери в края на 2024 г.
02.04.2025Наградите INNOVISION AWARDS by Planet Schwarz търсят големите визионери и смелите новатори в бизнеса
02.04.2025Прочети още
Турското правителство глоби Meta заради отказ да блокира акаунти, свързани с протестите
darik.bgГърция планира модернизация на армията на стойност 25 млрд. евро
darik.bg„Денят на освобождението“ или какви нови мита е подготвил Тръмп за партньорите
darik.bgМечтан финал за Купата на Краля, Барселона разби сърцето на Атлетико
dsport.bgЛивърпул си върна на Евертън и триумфира в мърсисайдското дерби
dsport.bgДо 15 май: Шанс за вдъхновяващи жени в науката да спечелят 5000 евро и национално признание
9meseca.bg