Индонезия заяви, че ще направи промени на остров Бали след притока на проблемни туристи.
Правителството ще проведе одит, за да реформира сектора с цел да подобри качеството на туризма и да запази местната култура и работни места, според министър, цитиран от The Independent.
Около 200 000 чужденци в момента живеят на Бали, създавайки проблеми, като престъпност, прекомерно развитие и конкуренция за работни места, според главния министър на туризма Лухут Панджаитан, който сподели мнението си на страницата си в Instagram.
„Чуждите туристи, които носят проблеми тук, като например наркотици, банди и други, можем да ги депортираме от Индонезия, от Бали и не искаме повече да идват на острова“, каза той, говорейки на английски във видеоклип.
Чуждестранните посещения на Бали нараснаха, след като островът отвори отново след края на пандемията от COVID-19. От тогава видеоклипове на туристи с лошо поведение често стават популярни в интернет, вбесявайки местните жители и предизвиквайки остри реакции от потребителите на социалните медии в Индонезия.
От началото на тази година чуждестранните пътници трябва да плащат туристическа такса от $10 на човек, преди да могат да влязат в популярната туристическа дестинация. Тя е въведена в опит да се запази културната цялост на острова и да се пресече нарастването на „непокорното поведение“ на посетителите.
Туристите, влизащи от чужбина, ще трябва да заплатят еднократната такса по електронен път преди или по време на посещението си в Бали. Индонезийските пътници са освободени от данък.
Данни от статистическото бюро на Индонезия показват, че 2.9 милиона чуждестранни посетители са пристигнали на острова през летището в Бали през първата половина на тази година, което представлява 65% от общия брой чуждестранни туристи, пристигащи по въздух в Индонезия за периода.
Министърът на туризма Сандиага Уно каза по-рано този месец, че правителството иска да избегне „ситуация като в Барселона, където туристите станаха обществени врагове“, съобщи националната информационна агенция Antara.
Лухут каза, че правителството ще се заеме с проблемите с боклука, ще подобри инфраструктурата и ще предотврати по-нататъшното прекомерно застрояване.
„Не искаме оризища да се превръщат във вила или в гол клуб. За нас качеството е по-важно от числата.“
Обществената голота е незаконна в Индонезия и на Бали няма стриптийз клубове, въпреки че има нощни клубове и дискотеки, в които участват танцьорки.
Правителството скоро ще обяви политически план за реформиране на туризма в Бали, каза още Лухут.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Има ли място предприемачеството в училище?
преди 37 минБританските кралски резиденции, които ще приемат посетители на Коледа
преди 40 минUniCredit с изненадваща оферта за Banco BPM
преди 1 часПодводницата, която разболя екипажа си от мистериозна болест
преди 1 часЕксперт: Светът няма да се справя с пластмасовите отпадъци след 10 г.
преди 2 часаКои са най-печелившите пенсионни фондове у нас?
преди 3 часаПрочети още
Необичайно модно ревю превърна деца от бедните квартали на Индия в звезди
darik.bgДежавю за феновете на Адел: Певицата отново излиза в дълга певческа ваканция
darik.bgАмериканците отброяват дните до Деня на благодарността
darik.bgСтанимир Стоилов с историческо постижение в Турция
dsport.bgFootballNext: Изграждане на успешни футболисти - академиите на Барселона и Болоня (ВИДЕО)
dsport.bgКак да стартирате собствен онлайн бизнес по време на майчинство?
9meseca.bgНеща, които трябва да изхвърлите от дома си сега
idei.bgКак да си направим кърпички за почистване
idei.bg6 неща, които правят дори най-стилния коридор да изглежда разхвърлян
idei.bg