
Индонезия заяви, че ще направи промени на остров Бали след притока на проблемни туристи.
Правителството ще проведе одит, за да реформира сектора с цел да подобри качеството на туризма и да запази местната култура и работни места, според министър, цитиран от The Independent.
Около 200 000 чужденци в момента живеят на Бали, създавайки проблеми, като престъпност, прекомерно развитие и конкуренция за работни места, според главния министър на туризма Лухут Панджаитан, който сподели мнението си на страницата си в Instagram.
„Чуждите туристи, които носят проблеми тук, като например наркотици, банди и други, можем да ги депортираме от Индонезия, от Бали и не искаме повече да идват на острова“, каза той, говорейки на английски във видеоклип.

Чуждестранните посещения на Бали нараснаха, след като островът отвори отново след края на пандемията от COVID-19. От тогава видеоклипове на туристи с лошо поведение често стават популярни в интернет, вбесявайки местните жители и предизвиквайки остри реакции от потребителите на социалните медии в Индонезия.
От началото на тази година чуждестранните пътници трябва да плащат туристическа такса от $10 на човек, преди да могат да влязат в популярната туристическа дестинация. Тя е въведена в опит да се запази културната цялост на острова и да се пресече нарастването на „непокорното поведение“ на посетителите.
Туристите, влизащи от чужбина, ще трябва да заплатят еднократната такса по електронен път преди или по време на посещението си в Бали. Индонезийските пътници са освободени от данък.

Данни от статистическото бюро на Индонезия показват, че 2.9 милиона чуждестранни посетители са пристигнали на острова през летището в Бали през първата половина на тази година, което представлява 65% от общия брой чуждестранни туристи, пристигащи по въздух в Индонезия за периода.
Министърът на туризма Сандиага Уно каза по-рано този месец, че правителството иска да избегне „ситуация като в Барселона, където туристите станаха обществени врагове“, съобщи националната информационна агенция Antara.
Лухут каза, че правителството ще се заеме с проблемите с боклука, ще подобри инфраструктурата и ще предотврати по-нататъшното прекомерно застрояване.
„Не искаме оризища да се превръщат във вила или в гол клуб. За нас качеството е по-важно от числата.“
Обществената голота е незаконна в Индонезия и на Бали няма стриптийз клубове, въпреки че има нощни клубове и дискотеки, в които участват танцьорки.
Правителството скоро ще обяви политически план за реформиране на туризма в Бали, каза още Лухут.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Shell залага много на LNG, ще повишава възвръщаемостта на акционерите
преди 4 часаПариж и Лондон залязват. Печелившият е Дубай
преди 4 часаРекордно обезщетение за затворника, живял най-дълго със смъртна присъда
преди 5 часаСанторини колебливо посрещна първия круиз сред трусовете
преди 5 часаМеган Маркъл пусна онлайн магазин с любимите си модни продукти
преди 5 часаВладимир Кличко: Легендата на украинския бокс
преди 6 часаПрочети още
„Love is in the air “: Тайгър Уудс и Ванеса Тръмп потвърдиха връзката си
darik.bgБългарки в центъра на руска шпионска схема: Би Би Си разкри самоличността им (СНИМКИ)
darik.bg“Новините, обяснени”: Манипулирано ли е тотото?
darik.bgДадоха Левски - Ботев Пловдив на Димитър Димитров
dsport.bgЧандъров каза какъв е проблемът с младите български играчи: Без добър готвач и сервитьор не става
dsport.bgДа се погрижим за бюджета си, преди да се роди бебето
9meseca.bg