
Българският стартъп SoCyber, специализиращ в сферата на киберсигурността, финализира успешно рунд за набиране на средства, осигурявайки си 993 000 евро финансиране за своята иновативна платформа за управление на уязвимостите Kikimora.io.
Средствата ще бъдат инвестирани в разработване на продукти, маркетинг и стратегически партньорства.
Водещият инвеститор Vitosha Venture Partners е предоставил 350 000 евро, а стратегическият партньор BGO Software е допринесъл с 260 000 евро.
“Kikimora.io е отлично позиционирана да се възползва от бързо разрастващия се пазар в сферата на киберсигурността, чиято стойност се очаква да достигне 400 млрд. до 2030 г. Компанията генерира значителен интерес, което е ранно потвърждение за пазарно търсене.
Екипът, който стои зад Kikimora, разполага със значителен опит и дълбоко разбиране на пазарните предизвикателства. Ние вярваме в потенциала за растеж на компанията, както и във визията на екипа и способността му да я реализира," заяви Камен Банковски, патньор във Vitosha Venture Partners.

IMPETUS Capital е инвестирала 200 000 евро чрез своя фонд ImVenture II. Това е последваща инвестиция в компанията след конвертируемия заем в размер на 150 000 евро от април 2022 г.
“Продължаваме да подкрепяме Kikimora.io, защото тя добавя висока стойност и решава основен проблем за бизнеса – бързото и ефективно анализиране на киберсигурността и уязвимостите, без ненужни разходи”, каза Виктор Манев, съосновател и управляващ партньор на IMPETUS Capital.
Kikimora.io е набрала 103 000 евро от бизнес ангели чрез платформата за съвместни инвестиции в технологични стартъп компании Seedblink. Тяхната инвестиция е консолидирана в тръст, управляван от Seedblink.
Други двама бизнес ангели - Ива Ташева (съосновател на Cyen, белгийска консултантска компания в сферата на киберсигурността) и Бойчо Бойчев, са инвестирали директно общо 80 000 евро.
Kikimora.io е решение, насочено към компании с над 500 служители. Използвайки машинно обучение, платформата автоматизира анализа и приоротизирането на уязавимости. Те също така предоставя централизирано пространство за наблюдение и управление на пропуски в сигурността.
Това позволява на потребителите бързо да се заемат с проблеми, да вземат решения, базирани на данни и да предотвратяват инциденти. Автоматизацията им помага да спестяват до 10 000 долара месечни разходи, свързани с IT сигурността.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Ученици от НТБГ спечелиха Европейското състезание за парите
22.03.2025Как да удължим живота на смартфона си?
22.03.2025За първи път: Отвориха райски тропически остров за посещения
22.03.2025Мадрид ограничaва компютрите и таблетите в началните училища до 2 ч. седмично
22.03.2025Изумруденият гръцки остров, кръстен на дъщерята на бог
22.03.2025Преките инвестиции в България с ръст през януари
22.03.2025Прочети още
Всяка втора бензиностанция продавала гориво извън стандартите
darik.bg„Хийтроу“ подновява работа
darik.bgЗаради „образователна бюрокрация“: Тръмп подписа указ за закриване на Министерството на образованието
darik.bgЩе има ли България футболисти в топ 5 лигите?
dsport.bgИлия Груев: Можем да спечелим този плейоф, ако покажем най-доброто си лице (ВИДЕО)
dsport.bg3 неща, които да знаете преди да купите бебешка кошара
9meseca.bg