
Руски турист, направил си полугола снимка на свещено място в Бали, може да бъде депортиран, след като фотографията стана особено популярна онлайн.
Туристът, идентифициран само с малкото си име Юри, споделя своя снимка, на която е гол от кръста надолу на връх Агунг - най-високата точка на индонезийския остров.
Ни Лу Джелантик, политик и бизнесдама от Бали, казва пред CNN, че е посредничила за помирението между Юри, руските туристи и местните хора, живеещи около Агунг.
Балийците вярват, че вулканът Агунг представлява бог Шива. Изисква се разрешително за всеки, който иска да го изкачи.

Юри е премахнал обидната снимка от профила си в Instagram, заменяйки я с видео, в което се извинява. „Няма извинение за действията ми. Единственото нещо, което доведе до това, което се случи, беше собственото ми невежество“, пише той в поста.
Като част от помирението, постигнато от Ни Лу, Юри ще участва в традиционно макару - церемония, провеждана от балийските индуси за поддържане на хармонията между хората и природата.
Случаят на Юри в момента се разглежда от генералния директор по имиграцията на Бали, като от него се изисква да се явява всеки ден в имиграционната служба.
Все още не е взето окончателно решение дали той ще бъде депортиран от острова или ще му бъде разрешено да остане след церемонията.
Напоследък правителството на Бали предприе ограничителни действия спрямо чуждестранните туристи, чието поведение противоречи на местните обичаи.

На 12 март бордът по туризъм публикува съвети за туристите на английски език, като един от тях включва: „Не публикувайте обидни, вулгарни снимки в социалните медии.“
Същия ден губернаторът на Бали Уаян Костър обяви, че на чужденци вече няма да бъде разрешавано да наемат мотоциклети и че международните посетители няма да могат да работят на острова без съответните визи.
Този ход е насочен срещу някои дигитални номади, които живеят на Бали, докато работят дистанционно.

В момента руснаците са втората по големина туристическа група на острова. Повече от 43 000 руски граждани са пристигнали на Бали през първите три месеца на 2023 г.
Една от причините за наплива е, че някои млади руснаци бягат от родната си страна, за да избегнат служба в армията. Присъствието им на Бали обаче не се приема с отворени обятия.
Полицейски служител в град Кута казва пред CNN, че „когато получим съобщения за чужденец, който се държи лошо, почти винаги е руснак“.
В момента притежателите на руски паспорти получават 30-дневна виза при пристигането си в Бали с възможност за удължаването й до 60 дни. Част от населението обаче призовава миграционните служби да затегнат правилата за достъп до острова.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Нова мания в социалните мрежи увеличи рекордно броя на потребителите на ChatGPT
02.04.2025Осемте страни, в които най-лесно ще получите гражданство
02.04.2025Най-евтините петзвездни хотели в света
02.04.2025Икономисти: Постъпленията от митата ще са по-малко, отколкото очаква Белият дом
02.04.2025Най-големите застрахователни брокери в края на 2024 г.
02.04.2025Наградите INNOVISION AWARDS by Planet Schwarz търсят големите визионери и смелите новатори в бизнеса
02.04.2025Прочети още
Турското правителство глоби Meta заради отказ да блокира акаунти, свързани с протестите
darik.bgГърция планира модернизация на армията на стойност 25 млрд. евро
darik.bg„Денят на освобождението“ или какви нови мита е подготвил Тръмп за партньорите
darik.bgМечтан финал за Купата на Краля, Барселона разби сърцето на Атлетико
dsport.bgЛивърпул си върна на Евертън и триумфира в мърсисайдското дерби
dsport.bgДо 15 май: Шанс за вдъхновяващи жени в науката да спечелят 5000 евро и национално признание
9meseca.bg