Гигантски изопод с 14 крака е звездата в менюто на ресторант за рамен в Тайпе, който кара хората да се редят на опашка - както за снимки, така и за хапка от ястието.
Откакто The Ramen Boy пуска лимитираното предложение на 22 май, обявявайки в социалните медии, че най-накрая е получил мечтаната съставка, повече от 100 души се присъединяват към списъка с чакащи за вечеря в ресторанта.
„Толкова е привлекателен заради външния си вид – изглежда много сладко“, казва 37-годишният собственик на заведението, пожелал да бъде идентифициран само като Mистър Ху, държейки гигантския изопод, докато клиентите правят снимки.
„Що се отнася до метода на готвене, ние използваме най-простия - на пара, така че няма трудности при обработката му,“ допълва той, цитиран от CNN.
В ресторанта изоподът се готви на пара за 10 минути, преди да се добави към купа рамен с пилешки и рибен бульон. Всяко ястие струва 1480 тайвански долара (48 щатски долара). Клиент казва, че месото му има вкус на кръстоска между рак и омар с плътна текстура.
Гигантските изоподи - далечен братовчед на раците и скаридите, са най-големите сред хилядите видове в групата на ракообразните, според NOAA Ocean Exploration.
Обикновено те живеят на около 170-2140 метра дълбочина в океана, като 80% от тях обитават дълбочина от 365-730 метра, посочва тайванският клон на Animal Planet на страницата си във Facebook.
Тайвански експерт идентифицира вида като Bathynomus jamesi, открит близо до островите Донгша в Южнокитайско море. След пускането на промоцията на The Ramen Boy учените изразяват загриженост относно потенциалното въздействие върху околната среда на улова на ракообразното.
Но клиентите на ресторанта не са съгласни.
„Ако това е просто специално меню и гигантските изоподи са уловени неволно, както казва собственикът на ресторанта, всеки трябва да ги опита, ако има възможност“, казва 34-годишната Дигел Хуанг. „За мен е голяма чест, че имам тази възможност“, добавя тя, докато яде от рамена с изоподи.
Учен обаче предупреждава за потенциални рискове за здравето от консумацията на това ястие, посочвайки, че непознатите видове може да съдържат токсини или тежки метали, като живак.
Видът Bathynomus jamesi е признат официално в Тайван миналата година и няма много данни за него, според Хуанг Минг-чи, доцент по биотехнологии, специализиращ в дълбоководните безгръбначни в Националния университет на Тайнан.
„Най-добрата практика би била да се направят повече изследвания … да се изгради пълна база данни и след това да се позволи на хората да ги ядат“, добавя той.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Скромният хит от 90-те, който се превърна в синоним на Коледа
преди 19 минАктивите на пенсионните фондове растат с 21% за година
преди 43 минApple иска да превърне Siri в конкурент на ChatGPT
преди 52 минКои са най-добрите държави за създаване AI стартъпи?
преди 2 часаAmazon инвестира в три нови ветропарка в Гърция
преди 2 часаЗащо подводните кабели примамват саботьорите?
преди 2 часаПрочети още
Изкуство или абсурд: Банан, залепен с тиксо за стена, се продаде за 6,2 млн. долара
darik.bgМемоарите на Меркел: За Тръмп и Путин от първо лице
darik.bgСвещеник бе отстранен от длъжност след провокативен клип на Сабрина Карпентър в църквата му
darik.bgFootballNext: Миралем Сюлеймани в откровено интервю пред Димитър Илиев
dsport.bgНово 20: Манчестър Сити получава наказанието си през март
dsport.bgНад 400 гости станаха част от магията на 'Денят на жената предприемач 2024'
9meseca.bg11 прости детайла, с които банята ви ще изглежда като 5-звезден хотел
idei.bgИнтелигентни водомер – предимства и тенденции
idei.bgНай-честите грешки, които допускаме, когато използваме домакински уреди
idei.bg