Италиански депутат изненада колегите си, като изчете от трибуната на парламента реч, написана от чатбот, след което заяви, че си е направил експеримент, за да предизвика "сериозен дебат" относно рисковете и възможностите, породени от изкуствения интелект (IA).
"Колко от нас могат да различат текст, създаден от човешкия интелект и поредица от мисли, събрани от алгоритъм, базиран на изкуствения интелект?" попита колегите си центристът Марко Ломбардо.
Неговата реч по темата за различни двустранни споразумения с Швейцария е написана от чатбота GPT-4, разработен от подкрепената от Microsoft Corp OpenAI.
Ломбардо заяви, че на неговите служители са им необходими "няколко часа", за да подадат необходимата информация на софтуера, който след това е готов с речта "незабавно".
Лидерът на партията на Ломбардо Ационе - Карло Календа, написа в Twitter, че това, което неговият депутат е прочел в пленарна зала, е било "безупречно", но допълни, че за него все още не става ясно дали това е прогрес или стъпка назад.
Ломбардо заяви, че е впечатлен от напредъка в сферата на AI напоследък, но призова за по-голямо разбиране на технологията, за да може да се постигне правилният баланс между регулации и иновации.
Италия беше на фокус в последните месеци по отношение на усилията за регулиране на AI, като регулаторен орган в страната забрани временно използването на ChatGPT и започна разследване заради предполагаемо нарушение на поверителността на данните от страна на приложението.
По-рано тази седмица еврокомисарят Маргрете Вестагер, която отговаря за технологиите в ЕС, заяви, че в следващите седмици може да бъде изготвен проект на доброволен кодекс за поведение в сферата на генеративния изкуствен интелект, а окончателното предложение, към което да се присъедини индустрия, може да бъде готово "много, много скоро".
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Как Испания стана най-бързорастящата икономика в еврозоната?
преди 3 часаГробницата на Кир: Най-старата земетръсоустойчива структура в света
преди 3 часаКакво се случва с конфискуваните криптовалути?
преди 3 часаРусия глоби Google с повече пари, отколкото има на света
преди 4 часаС елементи от масивно злато: Rolls-Royce създаде Phantom Goldfinger
преди 4 часаЗащо пазарът на дрехи втора употреба е в криза?
преди 4 часаПрочети още
Наводненията в Испания: Издаден е нов червен код за опасни валежи, този път за района на Уелва
darik.bgПроф. Кадим от УМБАЛ „Св. Георги“: С напредъка на диагностиката и терапиите, шансовете за успешно лечение на рака на простатата нарастват значително
darik.bgРусия глобява Google с повече пари, отколкото има в целия свят
darik.bgНа живо: Ботев Враца - Славия (Състави)
dsport.bgФабрика за висококачествен футбол
dsport.bg7 хил. недоносени бебета се раждат в България годишно
9meseca.bg3 дизайнерски тенденции, с които ще се сбогуваме през 2025 г.
idei.bgТрикове, с които ще направите прането по-лесно
idei.bg5 неща, които правят вашата кухня да изглежда организирана
idei.bg