Най-големият суверенен фонд в света отчете загуба от 34 млрд. долара за третото тримесечие на годината, след като обяви отрицателна доходност от 2.1%.
Резултатът все пак е по-добър с 0.17 процентни пункта от този на бенчмарк индекса на фонда.
За последно Норвежкият суверенен фонд обяви загуба на тримесечна база преди година. За първите шест месеца на 2023 г. той отчете печалба от 143 млрд. долара.
Фондът, управляващ активи на стойност 1.4 трилиона долара, притежава инвестиции в повече от 9 200 компании в 70 държави. Само в Европа той има вложения в 33 държави, но такива липсват в България, сочи справка на Darik Business Review.

Най-големи загуби през тримесечието генерират вложенията в имоти (-3.3%), както и инвестициите в сферата на възобновяемата енергия (-2.4%).
Общо 70.6% от инвестициите на фонда в края на септември, са в акции. Смята се, че норвежкият фонд притежава 1.5% от всички акции на публичните дружества по света.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
„Кошница с грижа“: Пет нови вериги ще предлагат основни храни с отстъпки
преди 1 минКлиматик във всички влакове: Атина модернизира метрото с европейско финансиране
преди 18 минСлед години застой: Държавата подготвя нова визия за развитието на Витоша
преди 40 минНаем от 900 евро: София сред най-евтините европейски столици за наематели
преди 56 минНова инвестиция в Разград: „Техноматикс“ изгражда модерна база, открива 50 работни места
преди 1 часНаследник на Ray-Ban иска с 10 млрд. евро да изкупи дяловете на семейството си
преди 1 часПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgРодители, до края на юни можете да смените личния лекар - каква е процедурата и какво трябва да знаете
9meseca.bg