
Хардуерният стартъп Nothing на съоснователя на OnePlus Карл Пей е набрал 96 млн. долара от инвеститори, като ще използва средствата за разширяване на дейността си в САЩ и за пускането на новия си смартфон.
Базираната в Лондон компания е набрала средствата в инвестиционен рунд, предвождан от европейската компания за рисков капитал Highland Europe, а съществуващите инвеститори GV, EQT Ventures и C Capital също са участвали, както и шведската музикална група Swedish House Mafia.
Тони Запала, партньор в Highland Europe, е оглавил рунда и ще се присъедини към борда на директорите на Nothing, обявиха от компанията.
От Nothing казват, че до момента са пуснали на пазара над 1.5 милиона продукта.
С още 96 млн. долара в банката, компанията планира да скалира дейността си, така че да може да произвежда повече продукти и да увеличи продажбите.

До момента Nothing има няколко продукта — безжичните слушалки Ear 1, Ear 2 и Ear Stick, както й първия ѝ смартфон Nothing Phone. Компанията планира да пусне нов смартфон - Phone 2, на 11 юли, който ще използва процесор на щатската компания Qualcomm.
Набраните средства ще бъдат използвани за инвестиране в разрастването на дейността на компанията на щатския пазар, което ще я постави по-пряка конкуренция с щатския технологичен гигант Apple.
Пей обяви първоначално плановете си за разрастване на бизнеса в САЩ през декември 2022 г.
През март той заяви пред CNBC, че експанзията вече е стартирала добре. Компанията е сформирала екип в страната и има “увереност”, че ще постигне напредък в пускането на първия си телефон на щатския пазар през тази година.
В същото време на Nothing ѝ се е наложило да намали разходите си, където е възможно, за да гарантира оцеляването си в настоящата икономическа среда.
Условията за набиране на средства от страна на стартъп компаниите са тежки, тъй като рисковите капиталисти затегнаха коланите в отговор на повишаващата се инфлация и влошаващите се перспективи от страна на инвеститорите, когато става въпрос за технологии.
Всичко това идва на фона на повишаващата се инфлация, по-високите лихвени проценти и по-слабата икономика, които доведоха до преоценка на компаниите в технологичния сектор.
Междувременно, продажбите на смартфони са подложени на натиск, като доставките в световен мащаб падат с 14% на годишна база през първото тримесечие на 2023 г., според данни на Counterpoint Research.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
България се изкачва в класация на най-влиятелните паспорти през 2025 г.
преди 4 часаСелото, в което всички снимат за YouTube
преди 4 часаПет признака, че е време да смените работата си
преди 5 часаБрутна и нетна заплата - какво трябва да знаем?
преди 6 часаЗа десетилетие: Светът е похарчил $8.5 трлн. за IT устройства
преди 6 часаСпад в акциите на Nike, Adidas и Puma заради митата спрямо производствените им центрове в Азия
преди 6 часаПрочети още
Орбан прие Нетаняху въпреки заповедта за арест на съда в Хага
darik.bgКитай и ЕС готвят реципрочни мерки срещу митата на Тръмп
darik.bgТурското правителство глоби Meta заради отказ да блокира акаунти, свързани с протестите
darik.bgЛудогорец се отърси от загубата на „Лаута“ с три безответни гола срещу Крумовград
dsport.bgНа живо: Левски - ЦСКА 1948, Макун и Джемили на пейката
dsport.bgНова детска книга на български за Международния ден на детската книга: „Пазителят на Луната“ от Зошенка
9meseca.bg