
Училищните побойници е по-вероятно да вземат по-големи заплати като възрастни, предполага ново проучване, което преобръща общоприетото схващане, че те ще получат възмездие на по-късен етап в живота.
Публикувано по-рано през месеца проучване на британския Институт за социални и икономически изследвания установява, че деца, които демонстрират определени видове проблемно поведение в училище, в това число гневни избухвания и дразнене или тормозене на съученици, получават по-високи доходи през 40-те си години.
Възрастни, които като деца са имали “поведенчески проблеми ”в училище, също така казват, че получават по-голямо удовлетворение от работата си.
Междувременно, деца, които са изпитвали затруднение с концентрацията и със създаването на отношения със своите съученици, впоследствие се представят по-слабо на пазара на труда и изпитват по-малко удовлетворение от работата и от живота си.

Неуспешното изпълнение на различни задачи и емоционални проблеми, като тревожност, също се свързват с по-слаби резултати на пазара на труда.
В проучването са използвани данни от изследване от 1970 г., за да бъде съпоставен широк набор от видове поведение и умения, посочени от учителите за деца на възраст между 10 и 16 г., с образователните нива, доходите, работното време и професията до 46-годишна възраст.
Социалните и емоционалните умения, идентифицирани при деца в училищна възраст, биха могли да помогнат за предсказването на определени аспекти от живота на по-късен етап, според проучването.
То взема предвид социално-икономически подробности, като семеен доход, трудова заетост на родителите и образователен статус. Резултатите предполагат, че има необходимост от преразглеждане на начина, по който училищата дисциплинират децата, смятат авторите.
“Възможно е това, което често се определя като агресивно поведение, да е адаптивна реакция към една конкурента среда,” казват те.
“Вместо върху наказанието, може да се обърне повече внимание върху разбирането на причините за подобно поведение, а учителите може да бъдат обучавани да установяват стратегии, които помагат на децата да канализират тези тенденции по начини, които се вписват по-добре в класната стая.”
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
ИНТЕРИОРНИ ВРАТИ HÖRMANN
Калкулатори
Най-ново
Джон Рокфелер: Историята на първия американски петролен магнат
преди 4 минПромените в движението в София влязоха в Waze и Google Maps
преди 11 минСена затвори за плувци ден след историческото си отваряне
преди 54 минИнженерен пробив в пустинята: Как 250 чадъра охлаждат свещено място в Медина
преди 56 минОбщо 65% от компаниите у нас използват AI
преди 1 часС колко поскъпна земеделската земя у нас през 2024 г.?
преди 1 часПрочети още
Financial Times: Най-голямото пристанище в Европа се готви за война с Русия
darik.bgНетаняху номинира Тръмп за Нобелова награда за мир
darik.bgTikTok подготвя ново приложение за потребителите в САЩ
darik.bgЛудогорец обяви защитник от Мидтиланд
dsport.bgГригор счупи негативен рекорд в Оупън ерата
dsport.bgСлед трагедията: как футболният свят се обединява в подкрепа на семейството на Диаго Жота
9meseca.bg