Книжата на повечето американски компании затвориха на отрицателна територия в сряда, след като голяма част от инвеститорите предпочетоха да приберат печалбите си след поскъпването на технологичните акции в последните седмици.

Широкият индекс S&P 500 загуби 0.38% от стойността си, докато технологичният Nasdaq Composite регистрира спад от 1.3 на сто. Dow Jones Industrial Average отчете минимално повишение от 0.27%, подкрепен от енергийния сектор и банковите акции. 

Енергийният индекс се повиши с 2.65% - след поскъпването на петрола, докато KBW Regional Banking Index затвори на най-високото ниво от края на март. 
 
Двугодишната доходност на държавните облигации на САЩ и референтната доходност на 10-годишните облигации се увеличиха, след като централната банка на Канада повиши лихвените проценти, което засили безпокойството на инвеститорите относно следващото решение на Федералния резерв по темата в САЩ.

Участниците на паричния пазар сега виждат 69% шанс централната банка на страната да пропусне повишаването на лихвените проценти на заседанието си през юни. През юли обаче се очаква ново увеличение.

Междувременно, индексът на волатилността, изчисляван от борсата в Чикаго, достигна най-ниското си ниво от 14 февруари 2020 г. насам.

На стоковите пазари цената на петрола отчете лек спад тази сутрин, след като вчера "черното злато" добави около процент към стойността си. 

Фючърсите на американския лек суров петрол се търгуват с 0.1% под вчерашните си нива, на около 72.50 долара за барел. С толкова отстъпват и тези на сорта брент, който се движи малко под 77 долара за барел. 

Цената на петрола получи подкрепа след обявяването на плановете на Саудитска Арабия за дълбоки съкращения на производството, но поскъпването остава ограничено от нарастващите запаси от гориво в САЩ и слабите данни за китайския износ.

По-голямото от очакваното нарастване на запасите от гориво в САЩ, отчетено в сряда, породи опасения относно търсенето в най-големия потребител на петрол в света.

Запасите от бензин са се покачили с 2.7 милиона барела през изминалата седмица, което е по-високо от очакванията на анализаторите за ръст от 880 000 барела.

Запасите от дестилати се увеличават с близо 5.1 милиона барела през седмицата, надхвърляйки прогнозите на анализаторите за увеличение от 1.3 милиона барела.