
Preferred Networks е неизвестно име извън Япония, но подкрепеният от Toyota еднорог в сферата на изкуствения интелект (AI) има големи планове да използва дълбокото обучение за решавана на проблеми от “реалния свят”, като крайната му цел е да развива глобална дейност.
“В последните 10 години ние работим по използването на AI за решаване на проблеми от реалния свят,” казва пред CNBC главният изпълнителен изследовател Дайсуке Оканохара. Компанията се впуска в най-разнообразни индустрии, като транспорт с камиони, здравеопазване и роботи.
Preferred Networks привлече вниманието на големи имена, като автомобилния гигант Toyota, която през 2017 г. инвестира 10.5 млрд. йени (95.4 млн. долара) в компанията след направената първоначална инвестиция от 1 млрд. йени през 2015 г.
Preferred Networks е един от малкото еднорози в Япония. Въпреки че екосистемата на стартъпите в страната се разрасна, японските компании, оценявани на над 1 млрд. долара, съставляват едва 0.5% от всички по света, според данни на Международния валутен фонд (МВФ) от декември.
Preferred Networks има смесено дружество с търговската къща Mitsui & Co. в сферата на автономните автомобили. Двете компании са инвестирали в компания на име T2, която се бори с предизвикателствата пред транспортната индустрия, в това число “изключително дългите” работни часове и намаляващия брой шофьори, казва главният изпълнителен директор Тору Нишикава.
Конкуренцията в автомобилната индустрия също е била фактор. Признавайки настоящите ограничения на своята компания, Оканохара казва:
“Ако трябва да се борим с проблемите на пътническите автомобили, това щеше да е много трудно. Има много компании, които работят по автономното управление, като това е много конкурентна област.”
На въпрос колко време ще е необходимо, за да започнат технологиите на компанията да изкарват пари, Нишикава казва, че това може да отнеме до пет години в сфера, като откритието на материали във основата на AI.
“Първо започваме съвместно проучване с други компании и след това оценяваме дали може да се комерсиализира или не. След като преценим, че може да се комерсиализира, работим по създаването на услуги и продукти, които могат да бъдат предоставяни на клиенти.”
Той допълва, че “като цяло този процес отнема между три и пет години преди пускането на продукта.”
Нишикава казва също така, че компанията се надява скоро да навлезе в индустрията на чиповете, като в момента работи по “създаването на по-усъвършенствани процесори” с цел придобиване на конкурентно предимство.

Планове за IPO
Предстои да се види дали компанията ще може да постигне мащаба на амбициите си. Засега тя се цели в чуждестранни инвеститори и получава “много запитвания в сферата на развлекателната индустрия, полупроводниците и компютрите,” според Нишикава.
Организирането на първично публично предлагане е една от целите й. Оканохара смята, че това би могло да се случи в 3 до 5-годишен период.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Сресан, лакиран и обложен с мито: Как Тръмп е на път да фалира лешникотрошачката с лика си
преди 6 минПроблеми със заплати и отпуски: От какво най-често се оплакват служителите у нас?
преди 24 минПодобрение на бизнес климата през април
преди 1 часПроизводствените цени скочили със 17.4% за година
преди 1 час2500 лв. - средният доход на завършилите Спорт в НСА
преди 1 час30 април: Денят, в който интернет стана достъпен за всички
преди 2 часаПрочети още
Първите 100 дни на Тръмп в Белия дом: Изброяване на постижения и атака на съперници
darik.bgКак Испания и Португалия оцеляха без ток: 5 съвета от живеещите на Иберийския полуостров
darik.bgТурско AI приложение открива рак на белия дроб
darik.bgОт Пеле до Йозил – футболистите, които станаха политици
dsport.bgЦунами тренира с Левски, но Майкон притесни „сините“
dsport.bgУчилищна тревожност: Как да помогнем на детето си?
9meseca.bg