Schneider Electric™, лидерът в дигиталната трансформация на енергийното управление и автоматизацията, вече предлага и в България EcoStruxure™ Energy Hub – надеждно и лесно за употреба IoT софтуерно решение, което опростява управлението и анализа на енергията за интелигентни сгради и съоръжения.
Тъй като сградите са отговорни за 40% от глобалните емисии на въглероден диоксид (CO2), е жизненоважно мениджърите на всички сгради да имат възможност да наблюдават потреблението на енергия и емисиите в реално време. Въпреки това по-голямата част от електрическите активи в сградите не са цифрово свързани, което ограничава видимостта на потреблението на енергия и съответствието с нормите. Това, както и липсата на квалифициран персонал, означава, че организациите се затрудняват да си съставят план и да предприемат подходящи действия за постигане на целите за нулев въглероден отпечатък.
EcoStruxure™ Energy Hub решава този проблем, като осигурява видимост на потреблението на енергия и на разходите и производителността, както и препоръки за икономия на енергия – всичко това в интуитивно проектиран пакет, който е лесен за инсталиране, конфигуриране и използване. Софтуерът прави управлението на енергията толкова лесно и сигурно, колкото управлението на личните финанси чрез приложение за смартфон.
„EcoStruxure™ Energy Hub опростява енергийното управление, като позволява на мениджърите на обекти автоматично да събират, съхраняват, визуализират и отчитат данни за енергията – независимо дали управляват една сграда, кампус или набор от сгради,” посочва Софи Борн, старши вицепрезидент на подразделението „Дигитално управление на енергията“ в Schneider Electric.
„Софтуерът дава възможност на клиентите да променят начина, по който управляват енергията – което е по-важно от всякога предвид настоящата енергийна криза и ускорените климатични промени", добавя тя.
EcoStruxure™ Energy Hub — визия за устойчивост
EcoStruxure™ Energy Hub е проектиран с оглед на визията на Schneider Electric за устойчивост и сгради на бъдещето, като включва три фази на развитие на енергийното управление на сградите:
- Съответствие с енергийните норми и осведоменост: помага на собствениците на сгради да спазват енергийните норми и да създават прозрачност, за да стимулират енергийно ефективно и устойчиво поведение. В допълнение към данните за енергийно съответствие и наблюдението и докладването за електроразпределението новите подобрения позволяват на потребителите да разпределят потреблението на енергия и разходите между наемателите на сградата, като по този начин стимулират отчетността и икономията на енергия.
- Енергийно функциониране: основава се на анализите, които предоставят задълбочен поглед върху намаляването на отпадъците, оперативните подобрения и проследяването на ефективността, включително съвети за пестене на енергия (нова функционалност).
- Енергийна оптимизация: помага на организациите да осъществяват непрекъснато подобрение на енергийните характеристики на сградните операции, без да е необходимо да инвестират в скъпи и сложни локални системи за автоматизация.