Банкрутиралата Tupperware Brands е постигнала споразумение за продажбата на бизнеса си на група кредитори за 23.5 млн. долара в брой и облекчаване на дългове на стойност над 63 млн. долара, отменяйки плановете си за провеждането на търг на открития пазар за нейните активи.

Компанията за кутии за храна и кухненски принадлежности обяви сделката по време на изслушване в съд по фалитите в Уилмингтън, Делауеър.

Съдия Брендън Шанън заяви, че ще насрочи бързо отделно съдебно заседание за одобрение на продажбата, която вероятно е най-добрият резултат, предвид "трудните и предизвикателни обстоятелства".

Базираната в Орландо, Флорида, компания подаде заявление за съдебна защита от кредитори през миналия месец - със задължения в размер на 818 млн. долара и план да намери купувач в рамките на 30 дни.

Част от кредиторите на Tupperware обаче се противопоставиха на плановете на компанията за продажба, като вместо това поискаха активите за себе си.

Новото споразумение за продажба ще позволи на кредиторите да закупят марката Tupperware и дейността й на множество ключови пазари, заяви в съда адвокатът на Tupperware Спенсър Уинтърс.

От компанията казаха, че първоначално ще се фокусират върху пазари, като САЩ, Канада, Мексико, Бразилия, Китай, Южна Корея, Индия и Малайзия, последвани след това от европейски и допълнителни азиатски пазари.

Компанията ще прекрати дейността си на други пазари, където има сериозни задължения, заяви главният изпълнителен директор Лори Ан Голдман.

По време на съдебно заседание през миналата седмица от Tupperware посочиха, че кредиторите, които са придобили дълга на компанията с огромна отстъпка, не трябва да получават правото да изолират другите кредитори и да им пречат да се облагодетелстват от евентуална продажба.

Кредиторите на Tupperware пък защитаваха тезата, че предложеният търг би им попречил несправедливо да използват размяна на дълг като част от офертата им за активите .

От компанията казаха, че са разчитали прекалено много на независими търговски представители в последните години, отчитайки дългогодишен спад в продажбите, докато в същото време са пропуснали възможности за продажбата на продукти онлайн или в магазини за търговия на дребно.