Намибия планира да убие повече от 700 диви животни, включително слонове, зебри и хипопотами, и да раздаде месото на хората, които се борят с недостига на храна, докато страната е в плен на най-сериозната суша от 100 години насам.
Животните, които ще бъдат унищожени, включват 83 слона, 30 хипопотама, 60 биволи, 50 антилопи импала, 100 сини гну и 300 зебри, съобщи Министерството на околната среда, горите и туризма на страната.
Те ще дойдат от национални паркове и общински зони с „устойчив брой дивеч“ и ще бъдат убити от професионални ловци, според министерството, цитирано от CNN. Целта на програмата е да помогне за облекчаване на последиците от сушата в югозападната африканска страна.
Намибия обяви извънредно положение през май, тъй като сушата се влоши. Приблизително 1.4 милиона души – или около половината от населението, се очаква да бъдат изправени пред високи нива на остра продоволствена несигурност.
Програмата за умъртвяване ще свали натиска върху водните ресурси чрез намаляване на дивите животни в райони, където броят им „надвишава наличната паша и вода“, посочиха от министерството.
Освен това има за цел да намали потенциала за конфликти между слонове и хора, който може да се увеличи по време на суша, когато търсенето на храна и вода от животните може да ги доведе до контакт с населението.
„За тази цел 83 слона от идентифицирани конфликтни зони ще бъдат унищожени и месото ще бъде разпределено за програмата за облекчаване на сушата“, казаха от министерството.
Южна Африка е крепост за слонове - дом на повече от 200 000 броя. Тези животни също са засегнати от сушата, като се смята, че стотици са умрели в региона миналата година, тъй като водоизточниците им са пресъхнали.
Месото от други животни, които ще бъдат умъртвени, също ще бъде раздадено на борещите се с глада, според министерството, което посочи, че хората, живеещи в селските райони, са особено засегнати. Повече от 150 животни вече са убити, осигурявайки повече от 56 хил. кг месо.
Намибия е една от няколкото страни в Южна Африка, които се борят с опустошителната суша, предизвикана от Ел Ниньо – естествен климатичен модел, който доведе до рязко намаляване на валежите в региона – и изострена от климатичната криза, причинена от човека.
Недостигът на дъжд, съчетан с високите температури, вложи качеството на културите и рязко вдигна нивата на глад за десетки милиони хора в региона.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Бъдещи събития
Изкуствен интелект. Дигитализация. Киберсигурност
18 Септември 2024Най-ново
Ако бяхте инвестирали $1 000 в Berkshire Hathaway преди 5 г.
преди 3 часа80 г. след 09.09.1944 г.: Как се промени икономиката на България?
преди 3 часаС. Козарев, Schneider Electric: Автоматизацията и киберсигурността вървят ръка за ръка
преди 3 часаКонсултативният съвет към ББР обсъди проектите на две нови програми в подкрепа на бизнеса
преди 4 часаКак Япония се превърна в любимец на хеджфондовете?
преди 4 часаОбявиха датата на разрушаване на емблематичния хотел Tropicana в Лас Вегас
преди 5 часаПрочети още
Хедлайнерът на полувремето на Super Bowl тази година е Кендрик Ламар
darik.bgБонбони тип „маршмелоу“ с опасен консервант заливат търговската мрежа
darik.bgПрестиж, слава и пари: Какво се крие зад поредния грандиозен скандал в света на красотата? (ВИДЕО И СНИМКИ)
darik.bgСеверноирландци ядоха пердах в Пловдив, полицията трябваше да ги спасява от феновете на Локо и Ботев
dsport.bgЧелси похарчи почти 3 милиарда евро за трансфери за 10 години
dsport.bgОбратно към себе си: събитието, което не искаш да пропуснеш
9meseca.bgВижте кои са най-големите грешки при проектиране на малка баня.
idei.bgНавици, които побъркват домакините
idei.bgКак да обзаведем идеалната детска стая?
idei.bg