Руски турист, направил си полугола снимка на свещено място в Бали, може да бъде депортиран, след като фотографията стана особено популярна онлайн.
Туристът, идентифициран само с малкото си име Юри, споделя своя снимка, на която е гол от кръста надолу на връх Агунг - най-високата точка на индонезийския остров.
Ни Лу Джелантик, политик и бизнесдама от Бали, казва пред CNN, че е посредничила за помирението между Юри, руските туристи и местните хора, живеещи около Агунг.
Балийците вярват, че вулканът Агунг представлява бог Шива. Изисква се разрешително за всеки, който иска да го изкачи.
Юри е премахнал обидната снимка от профила си в Instagram, заменяйки я с видео, в което се извинява. „Няма извинение за действията ми. Единственото нещо, което доведе до това, което се случи, беше собственото ми невежество“, пише той в поста.
Като част от помирението, постигнато от Ни Лу, Юри ще участва в традиционно макару - церемония, провеждана от балийските индуси за поддържане на хармонията между хората и природата.
Случаят на Юри в момента се разглежда от генералния директор по имиграцията на Бали, като от него се изисква да се явява всеки ден в имиграционната служба.
Все още не е взето окончателно решение дали той ще бъде депортиран от острова или ще му бъде разрешено да остане след церемонията.
Напоследък правителството на Бали предприе ограничителни действия спрямо чуждестранните туристи, чието поведение противоречи на местните обичаи.
На 12 март бордът по туризъм публикува съвети за туристите на английски език, като един от тях включва: „Не публикувайте обидни, вулгарни снимки в социалните медии.“
Същия ден губернаторът на Бали Уаян Костър обяви, че на чужденци вече няма да бъде разрешавано да наемат мотоциклети и че международните посетители няма да могат да работят на острова без съответните визи.
Този ход е насочен срещу някои дигитални номади, които живеят на Бали, докато работят дистанционно.
В момента руснаците са втората по големина туристическа група на острова. Повече от 43 000 руски граждани са пристигнали на Бали през първите три месеца на 2023 г.
Една от причините за наплива е, че някои млади руснаци бягат от родната си страна, за да избегнат служба в армията. Присъствието им на Бали обаче не се приема с отворени обятия.
Полицейски служител в град Кута казва пред CNN, че „когато получим съобщения за чужденец, който се държи лошо, почти винаги е руснак“.
В момента притежателите на руски паспорти получават 30-дневна виза при пристигането си в Бали с възможност за удължаването й до 60 дни. Част от населението обаче призовава миграционните служби да затегнат правилата за достъп до острова.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Какво прави един лидер добър, според младите хора?
преди 2 часаДжон Ф. Кенеди – най-младият избран и починал американски президент
преди 3 часаШвейцария - европейският лидер по железопътни пътувания
преди 3 часаНовият смартфон Motorola G35 вече е достъпен във Vivacom
преди 4 часаСкромният хит от 90-те, който се превърна в синоним на Коледа
преди 4 часаАктивите на пенсионните фондове растат с 21% за година
преди 5 часаПрочети още
Изкуство или абсурд: Банан, залепен с тиксо за стена, се продаде за 6,2 млн. долара
darik.bgМемоарите на Меркел: За Тръмп и Путин от първо лице
darik.bgСвещеник бе отстранен от длъжност след провокативен клип на Сабрина Карпентър в църквата му
darik.bgНа живо: Спартак Варна - Хебър (Състави)
dsport.bgСтанислав Генчев: Доста тежки дни, но не съм и помислял за оставка (ВИДЕО)
dsport.bgНад 400 гости станаха част от магията на 'Денят на жената предприемач 2024'
9meseca.bg11 прости детайла, с които банята ви ще изглежда като 5-звезден хотел
idei.bgИнтелигентни водомер – предимства и тенденции
idei.bgНай-честите грешки, които допускаме, когато използваме домакински уреди
idei.bg