
Сега е периодът на празничните бонуси, но китайска компания за производство на хартия е взела решение да се откаже от годишното допълнително възнаграждение в полза на нещо по-здравословно – месечна парична награда въз основа на това колко са спортували нейните служители.
Базираната в провинция Гуандун Guangdong Dongpo Paper ще разпределя бонусите въз основа на месечни изчисления за това колко е избягал всеки от служителите, информира Guangzhou Daily.
Близо 100-те служители на компанията може да получават до 130 процента от месечната си заплата под формата на годишен бонус, ако бягат най-малко по 100 км всеки месец.

Ако обаче бягат само половината от това разстояние в шест поредни месеца, или около 8 км на месец, те ще получат чифт обувки за бягане, посочват от изданието, позовавайки се на интервю с председателя на компанията Лин Дзиюн.
Излетите и бързото ходене също могат да бъдат превръщани в избягани километри, но те ще носят по-малък общ бонус, като всички спортни дейности се записват в приложение, информира Guangzhou Daily. В публикацията не се посочва откога влиза в сила тази нова политика на компанията.
Самият Лин е запален планинар, който е изкачвал Еверест два пъти - от китайска и от непалска страна, според официалния профил на компанията в социалната мрежа WeChat.
Новите правила са разработени с цел да насърчат по-здравословен начин на живот и да направят работниците по-щастливи, казва Лин.
Те обаче предизвикаха дебат сред потребителите на китайски социални медии, като мнозина поставят под въпрос това дали Guangdong Dongpo не използва новата мярка като начин да намали или премахне бонусите.
Някои потребители на Weibo - една от най-големите онлайн платформи в Китай, посочват, че за служителите би било трудно да бягат в продължителни периоди от време всеки ден, тъй като заетите в частния сектор в страната работят дълги часове и не разполагат с много почивка.

Големи китайски компании - най-вече тези в технологичния сектор, бяха подложени на критики в последните години заради това, че насърчават практиката “996”, при която служителите работят от 9 до 21 часа, шест дни в седмицата.
На фона на тази работна култура, все повече китайски младежи избират да не се конкурират с връстниците си и да си „вземат почивка“ от неуморната работа.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
ИНТЕРИОРНИ ВРАТИ HÖRMANN
Калкулатори
Най-ново
Ryanair ще увеличи размера на безплатния ръчен багаж
преди 9 часаБлизо 400 000 евро за жилище в София: Това са цените на имотите в българските градове
преди 9 часаВ първи квартал в София боклукът се събира в затворени зелени острови
преди 11 часаТози град на хълм е една от най-малките (и най-необичайните) страни в Европа
преди 11 часаЕК започва ревизия на „Гърция 2.0“
преди 11 часаПо-голямата част от света живее в застой: Къде е България сред 170 държави?
преди 12 часаПрочети още
Семерджиев: Тошко Йорданов отказа да поеме политическа отговорност, това е преяждане с власт
darik.bgПочина холивудска звезда
darik.bgПетър Чолаков: Има ренесанс на модела ГЕРБ-ДПС, който върви все по-напред
darik.bgВеласкес обясни нервите си и заяви: Трябваше да вкараме 5-6 гола на Берое (ВИДЕО)
dsport.bgЛевски се напомпа за Европа с обрат над Берое и перфектна лятна серия
dsport.bgПрез летния сезон ли е време за гърне - признаци на готовност според Франсоаз Долто
9meseca.bg