Сега е периодът на празничните бонуси, но китайска компания за производство на хартия е взела решение да се откаже от годишното допълнително възнаграждение в полза на нещо по-здравословно – месечна парична награда въз основа на това колко са спортували нейните служители.
Базираната в провинция Гуандун Guangdong Dongpo Paper ще разпределя бонусите въз основа на месечни изчисления за това колко е избягал всеки от служителите, информира Guangzhou Daily.
Близо 100-те служители на компанията може да получават до 130 процента от месечната си заплата под формата на годишен бонус, ако бягат най-малко по 100 км всеки месец.
Ако обаче бягат само половината от това разстояние в шест поредни месеца, или около 8 км на месец, те ще получат чифт обувки за бягане, посочват от изданието, позовавайки се на интервю с председателя на компанията Лин Дзиюн.
Излетите и бързото ходене също могат да бъдат превръщани в избягани километри, но те ще носят по-малък общ бонус, като всички спортни дейности се записват в приложение, информира Guangzhou Daily. В публикацията не се посочва откога влиза в сила тази нова политика на компанията.
Самият Лин е запален планинар, който е изкачвал Еверест два пъти - от китайска и от непалска страна, според официалния профил на компанията в социалната мрежа WeChat.
Новите правила са разработени с цел да насърчат по-здравословен начин на живот и да направят работниците по-щастливи, казва Лин.
Те обаче предизвикаха дебат сред потребителите на китайски социални медии, като мнозина поставят под въпрос това дали Guangdong Dongpo не използва новата мярка като начин да намали или премахне бонусите.
Някои потребители на Weibo - една от най-големите онлайн платформи в Китай, посочват, че за служителите би било трудно да бягат в продължителни периоди от време всеки ден, тъй като заетите в частния сектор в страната работят дълги часове и не разполагат с много почивка.
Големи китайски компании - най-вече тези в технологичния сектор, бяха подложени на критики в последните години заради това, че насърчават практиката “996”, при която служителите работят от 9 до 21 часа, шест дни в седмицата.
На фона на тази работна култура, все повече китайски младежи избират да не се конкурират с връстниците си и да си „вземат почивка“ от неуморната работа.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Италия иззе от иманяри етруски артефакти за €8 млн.
преди 8 часаКъде е Витошка в класацията на най-скъпите търговски улици през 2024 г.?
преди 8 часаБританските родители удвояват паричните подаръци за пълнолетните си деца
преди 9 часаКои са най-големите производители на мляко в ЕС?
преди 10 часаКакво представлява блокчейн и как работи?
преди 10 часаТоп 20 на най-големите семейни компании за търговия на дребно
преди 12 часаПрочети още
Изкуство или абсурд: Банан, залепен с тиксо за стена, се продаде за 6,2 млн. долара
darik.bgМемоарите на Меркел: За Тръмп и Путин от първо лице
darik.bgСвещеник бе отстранен от длъжност след провокативен клип на Сабрина Карпентър в църквата му
darik.bgОфициално: Гуардиола остава в Манчестър Сити до 2027
dsport.bgУчастник на Световното клубно първенство пита за звезда на Лудогорец
dsport.bgД-р Маринова за доброкачествени заболявания на гърдата
9meseca.bgИнтелигентни водомер – предимства и тенденции
idei.bgНай-честите грешки, които допускаме, когато използваме домакински уреди
idei.bg7 ненужни вещи, които заемат място в дома ви
idei.bg