
SeedBlink осигурява възможност за по-ранна ликвидност на частни инвеститори с инвестиции в стартъпи - един от традиционно по-малко ликвидните класове активи, като променя правилата, които досега са определяли тази част от индустрията и класа актив, съобщават от платформата.
Преди това бяха проведени няколко пилотни проекта със съществуващи акционери.
С настоящата версия на услугата, всички проверени инвеститори имат достъп до бюлетин и процеси за частно договаряне на оферти за продажба и покупка, като търговският достъп се разширява до всички рундове с дялово участие в портфолиото и се засилва контролът на инвеститорите върху процеса.
Вторичният пазар ще осигури по-ранна възможност за ликвидност на индивидуалните инвеститори в стартиращи предприятия, както и възможност за инвестиране (придобиване на акции) по всяко време в компании, които инвеститорите може да са пропуснали при реалното набиране на капитал по време на съответния рунд.
SeedBlink е първата европейска платформа в ЦИЕ, която стартира своя вторичен пазар в съответствие с изискванията на директивата, като се фокусира ексклузивно върху технологични сделки в целия континент, включително и в България.
Клиентите на SeedBlink могат по всяко време да регистрират по електронен път интерес за участие във Вторичния пазар като купувач или продавач на платформата, заедно с количеството и цената на единица, която желаят да продадат или придобият.
Цената може да се договаря между купувачите и продавачите чрез оферти и контраоферти. За да се осигури прехвърлянето на собствеността, дейностите ще се извършват от SeedBlink веднъж на всеки три месеца, което оптимизира процедурата за инвеститорите.
"Ликвидността беше най-търсената характеристика за индивидуалните инвеститори, за да диверсифицират портфейлите си със стартъпи", обяснява основателят и управляващ партньор на SeedBlink Андрей Дудойу.
"Платформи като нашата дават възможност на частните инвеститори да инвестират директно в технологични стартъп компании, подкрепени от фондове за рисков капитал. Ние допринасяме за по-нататъшното демократизиране на индустрията, чрез разработването на вторични инвестиции, наричани още ‘secondaries’", добавя той.
"Ексклузивният фокус на платформата върху европейски технологични стартъпи и възможностите за пряко договаряне я отличават от другите вторични пазари. Заедно с внимателно подбрани инвеститори и технологични ентусиасти, нашето предложение се състои предимно от сделки, подкрепени от фондове за рисков капитал", споделя Дудойу.

ЕС започва да играе в глобалната технологична игра
В свят, където променящите статуквото дигитални иновации оказват влияние върху всеки аспект на живота, координираните усилия могат да създадат среда, която да позволи на европейските предприятия да работят с необходимия капацитет и скорост, за да могат да се конкурират помежду си.
Унифицираният ECSPR регламент, който определя ясни процедури за първичните и вторичните пазари в цяла Европа, създава безопасна среда за трансгранични инвестиции в стартъпи.
ECSPR осигурява конкурентоспособността на Европа в световен мащаб, като проправя пътя за първия истински европейски технологичен пазар, част от който са и българските стартъпи.
"Стартъп екосистемата в България се развива с впечатляваща скорост през последните години. Все повече обещаващи технологични стартиращи предприятия търсят инвестиции, които да им помогнат да се реализират в световен мащаб.
Сега, нашият ECSPR лиценз ни помогна да реализираме възможност за по-ранна ликвидност за българските частни инвеститори, за да им осигурим по-голяма гъвкавост при подкрепата на местната екосистема", казва Ангел Хаджиев, директор за България в SeedBlink.
SeedBlink предоставя на индивидуалните инвеститори безпрецедентна възможност за директни инвестиции в европейски технологични компании на ранен етап на развитие, заедно с институционални инвеститори и фондове за рисков капитал, при същите условия, както при първични, така и при вторични сделки.
За първи път в технологичната индустрия SeedBlink позволява на физически лица да участват със суми от 2 500 евро. Благодарение на солидното си сътрудничество с водещи фондове за рисков капитал, сред които българските Eleven Ventures, LAUNCHub Ventures, Silverline Capital, Morningside Hill, Vitosha Venture Partners и Sofia Angels Ventures, SeedBlink може да предостави на инвеститорите ненадминато портфолио.
Свързаните с България компании, които успешно са набрали средства чрез платформата, включват Dronamics, Alcatraz AI и QuarkXR.
В момента, в платформата има още една отворена инвестиционна възможност от България за проптеха FlatAway, а до края на месец март се очаква да стартира рунд за набиране на капитал и за още една местна компания.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
ИНТЕРИОРНИ ВРАТИ HÖRMANN
Калкулатори
Най-ново
Ryanair ще увеличи размера на безплатния ръчен багаж
преди 7 часаБлизо 400 000 евро за жилище в София: Това са цените на имотите в българските градове
преди 7 часаВ първи квартал в София боклукът се събира в затворени зелени острови
преди 9 часаТози град на хълм е една от най-малките (и най-необичайните) страни в Европа
преди 9 часаЕК започва ревизия на „Гърция 2.0“
преди 10 часаПо-голямата част от света живее в застой: Къде е България сред 170 държави?
преди 10 часаПрочети още
Семерджиев: Тошко Йорданов отказа да поеме политическа отговорност, това е преяждане с власт
darik.bgПочина холивудска звезда
darik.bgПетър Чолаков: Има ренесанс на модела ГЕРБ-ДПС, който върви все по-напред
darik.bgВеласкес обясни нервите си и заяви: Трябваше да вкараме 5-6 гола на Берое (ВИДЕО)
dsport.bgЛевски се напомпа за Европа с обрат над Берое и перфектна лятна серия
dsport.bgПрез летния сезон ли е време за гърне - признаци на готовност според Франсоаз Долто
9meseca.bg