? Какво е нивото на експертиза сред българските компании по темата киберсигурност?

? Може ли AI да ни помогне в борбата с киберзаплахите или напротив - ще се превърне в поредното "оръжие" в ръцете на хакерите?

? Какви са големите изводи за бизнеса и обикновените потребители от глобалния IT срив по-рано през юли, предизвикан от компания за киберсигурност?

Отговорите на тези и други въпроси ще търсим от Ива Ташева – един от най-големите експерти по киберсигурност на европейско ниво. Тя ще вземе участие във форума Изкуствен интелект. Дигитализация. Киберсигурност, който Darik Business Review организира през септември.

Автор на българския Наръчник по киберсигурност на малкия и средния бизнес, пред публиката на конференцията Ташева ще хвърли яснота и по въпроса кои са основните киберзаплахи за малките и средни български компании и колко подготвени са те за тях.

С нея ще дискутираме и европейския регламент за оперативната устойчивост на цифровите технологии (DORA), който вече е приет и става задължителен за прилагане от януари 2025 г.

Експертът ще обясни и основните трудности, с които се сблъскват българските компании при привеждането на дейността си в съответствие с Директивата NIS2. Тя ще ни разкаже повече за киберхигиената на работното място, в социалните мрежи и онлайн комуникациите.

Коя е Ива Ташева?

dbr.bg-image Ива е съосновател и ръководител по киберсигурността в CYEN -   микроконсултантска компания, създадена в Брюксел през 2018 г.
 Тя помага на фирмите с управлението, риска и съответствието   (GRC) в сферата на киберсигурността, специализирайки в   сектори, като банкови услуги, медицински устройства,   производство и публични политики по киберсигурност и   дигитализация.

 В допълнение към работата си за CYEN, Ива е член на Ad-Hoc работни групи по корпоративна сигурност и   сигурност в сферата на облачните технологии на Агенцията на Европейския съюз за киберсигурност (ENISA),   съветник на Obelis и член на управителния съвет на Women4Cyber Белгия и DPO Circle (общност от   професионалисти в сферата на GDPR и сигурността на данните).

 Експертният й опит е признат с избирането й за един от финалистите в конкурса „Личност на годината“ за 2022 г.,   организиран от белгийската "Коалиция по киберсигурност" и включването ѝ в списъка „35 под 35“ на Santander/CODIB.

Тя е публикуван автор и редовен лектор и притежава MBA от KULeuven и магистърска степен по киберсигурност от Нов български университет. Тя е сертифицирана по ISO 27001 водещ изпълнител и ISO 27799 водещ мениджър.

Изкуствен интелект. Дигитализация. Киберсигурност

Форумът ще се проведе на 18 септември с начален час 09.30. Мястото е Planet Schwarz. Лекторите ще дискутират основни акценти по темите AI, дигитализация и киберсугирност, като ще се фокусират върху въпроси, като:

? Притеснителна ли е скоростта, с която се усъвършенства AI?

? Може ли изкуственият интелект да управлява семейния ни бюджет?

? Ще ни помага ли AI в привличането на инвестиции?

? AI промени пазара на труда: Кои професии си отиват и кои тепърва ще се създават?

? Дигиталната администрация - илюзия или реалност?

? Бъдещето на парите - с какво ще пазаруваме през 2030 г.?                         

? Може ли един телефон да бъде едновременно домашен помощник, финансов консултант, офис мениджър и дори личен шофьор?          

? Дигитализацията ли ще бъде следващият двигател за икономическия растеж у нас?

? Интернетът на нещата и киберсигурността

? Как личните ни данни да са в пълна безопасност?

? Как дигиталната икономика трансформира ролята на съвременните експерти по киберсигурност?

Повече информация за събитието ще откриете тук, както и в социалните ни канали във Facebook и LinkedIn. Входът е свободен и не се изисква регистрация.