Уесли Нгъ се вдъхновява внезапно, докато разглежда социалната мрежа Instagram през 2011 г.

Хората споделят снимки онлайн от своите телефони. Защо пък да не им бъде предоставена възможност да поставят тези снимки върху калъфите на телефоните си?

Тази концепция е в основата на базираната в Хонконг марка за технологични аксесоари Casetify, която е основана преди 12 години от Нгъ и Роналд Йънг.

Оттогава Casetify е продала над 15 млн. калъфа за телефони, генерирайки над 300 млн. долара приходи за миналата година, твърдят от компанията.

“Мисля, че ние сме една от първите марки, вдъхновени от Instagram, и просто продължихме да се разрастваме оттам,” казва пред CNBC 42-годишният Нгъ, главен изпълнителен директор на Casetify.

Превръщането на Casetify в мултимилионна марка означава да се използва набиращата тогава инерция на инфлуенсърите в социалните медии.

В началото Нгъ изпраща съобщения на всеки потребител в Instagram с много последователи, интересувайки се дали иска да превърне своите снимки в персонализирани калъфи за телефони.

“Решихме, че ако накараме тези хора да купуват нашите продукти и ако ги харесат, вероятно ще споделят това с последователите си,” казва Нгъ. ”Прилагаме тази стратегия с инфлуенсърите в Instagram буквално от първия ден и тя е много важна за нас.”

Част от успеха на компания се дължи на подходящото време. Стратегията на Casetify да използва инфлеунсъри сега е често срещана сред компаниите, които искат да се разрастват без големи бюджети за маркетинг, а когато си сред първите, това означава по-малко конкуренция.

Тази разпознаваемост позволява на Casetify да стигне дори до утвърдени знаменитости. В последните години Casetify е споменавана в постове на хора, като Кайли Дженър.

Компанията продава продукти, проектирани от Дрейк и Оливия Родриго, и поддържа партньорства с глобални марки, като Disney, NASA и Saint Laurent.

Дори и на фона на тези големи имена, конкуренцията на Casetify е по-голяма от когато и да било. На един пазар, който преминава все повече онлайн, е трудно да изпъквате, ако не правите постоянно нови неща.

Това обяснява някои от последните решения на компанията, като отделянето от ексклузивната работа с Instagram.

От компанията казват, че мобилизират всяка нова социална платформа, в която могат да бъдат открити определени тенденции и това е причината да предлагат колекция продукти с името “Видяно в TikTok.” “TikTok е просто естествено продължение за нас,” казва Нгъ.

Casetify също така разширява продуктовата си гама и вече предлага най-различни аксесоари в добавка към калъфите за телефони. Компанията също така вече не продава само онлайн.

През 2018 г. веригата Nordstrom започна да продава продукти на Casetify, преди стартъп компанията да отвори собствен магазин в Хонконг през 2020 г.

Компанията вече има 25 физически магазина, най-вече в Азия и Австралия. Електронната търговия действа при младите потребители, които използват социални медии, а според Нгъ, това разрастване е възможност за достигане до по-широка аудитория, предлагайки на купувачите възможност да се уверят отблизо в качеството на продуктите на Casetify, преди да направят покупка.

Първият магазин на Casetify в САЩ отвори в Санта Клара, Калифорния, през миналата година. Компанията също така експериментира с търговски обекти в някои градове, в това число и Ню Йорк, в който потребителите могат да създадат собствен дизайн за продукти, които могат да бъдат готови в рамките на 30 минути. Това е вид услуга, на която Нгъ държи особено много.

“Така клиентите получават момента удовлетворение,” казва той.