
Всички сме мързеливи по свой собствен начин, но това не означава, че не ни е грижа за работата ни или не влагаме достатъчно усилия и време в нея.
Случва се на всеки - мързелът е константа, от която няма изключения. Но да си мързелив означава да работиш по-интелигентно, а не по-усърдно.
Bright Side представя пет причини, доказващи, че мързелът е най-добрият начин за изпълнение на трудни задачи.
Мързелът се корени в причините, поради които се появява
Мързеливите хора не са такива по природа, но има причини за появата на това явление. Според психологията то може да е свързано със страх и загуба на надежда, защото хората не са открили своето нещо или работата, която наистина искат, като основната цел на мързелуването е да се постигне или разбере свободната воля.
Но да си мързелив човек и да се идентифицираш като такъв не е изцяло негативно. Ново проучване открива, че интелигентните хора прекарват повече време в мързелуване. Тези хора се отегчават по-лесно, защото са погълнати от мисли за по-дълъг период от време от останалите.
Понякога безделието е ключът към продуктивността
Данните от проучване сочат, че когато умовете ни мързелуват, ние мислим за миналото, настоящето и бъдещето, като в този процес отключваме креативността и сме по-добри в решаването на проблеми.
Когато умовете ни блуждаят, ние несъзнателно мислим и разсъждаваме върху действията си, след което измисляме решения или начини да бъдем по-добри версии на себе си.
Не се страхувайте да мързелувате от време на време – това е важно, за да могат гласовете в главите ни да се успокоят. Производителността невинаги е синоним на непрекъснато мислене и работа по цял ден.

Мързеливите хора работят по-умно от трудолюбивите
Дори Бил Гейтс е заявявал, че предпочита да наема мързеливи хора за трудни задачи, защото вярва, че мързеливият човек ще открие лесно и бързо решение.
Създавайки интелигентни и ефективни преки пътища, можете да улесните малко работата си и на свой ред да се насладите и да експериментирате с това, което може или не може да работи.
Мързелът е съчетан с успех
Много известни хора са мързеливи, като например Чарлз Дарвин - един от най-брилянтните геолози на всички времена. Той учи бавно и се бори да се съсредоточи до колежа, но дори когато изучава наука, отделя време и не бърза.
Мързеливите хора предпочитат да правят нещата по свой уникален начин вместо да следват останалите. Така те са свободни да мислят различно и да правят каквото им е най-лесно, докато не стигнат до някоя новаторска идея.
Те могат да генерират идеи, защото са спокойни и работят със собствено темпо. Те също така обичат да използват всеки наличен инструмент и технология, които могат да им помогнат да улеснят работата си или да открият нови неща, за да минимазират времето и усилията.
Леността носи удобство и ползи
Мързелът разкрива нашата вътрешна креативност, като ни прави иновативни и умни. Той ни е от полза при измисляне на ефикасни стратегии, използване на всички налични ресурси и измисляне на по-добри решени.
Важно е обаче да помните, че мързелът е полезен до известна степен. Прекаляването с него може да има отрицателно въздействие върху начина на живот и мисленето на човека.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Седем от скритите подземни съкровища на Турция
преди 42 минКои са криптокитовете?
преди 1 часЕврото се очертава като победител от шока от митата на Тръмп
преди 2 часаПет правила за по-добро здраве от бащата на функционалната медицина
преди 2 часаСтило: Скъпи мебели не се правят с евтини машини
преди 3 часаMicrosoft - от трудния старт до световната доминация
преди 3 часаПрочети още
Какво е да ремонтираш легендарното студио Abbey Road - повече пари или повече майсторлък?
darik.bg„Освободете Марин льо Пен“: Тръмп официално подкрепи осъдената крайнодясна лидерка
darik.bgПрезидентът на Южна Корея беше официално отстранен с решение на Конституционния съд
darik.bgТомаш: Ботев Враца е пореден тест за нас, няма място за подценяване (ВИДЕО)
dsport.bgИзненада: ЦСКА 1948 и Борислав Кьосев се разделят
dsport.bgБолката не е нормална: необичайни симптоми при ендометриозата
9meseca.bg