Повечето основни индекси на Уолстрийт записаха понижения в първата сесия за март, докато доходността по щатските държавни облигации скочи, като тази по 10-годишните книжа достигна 4% за първи път от ноември.

Технологичният Nasdaq Composite оглави спада, понижавайки се с 0.66%, докато S&P 500 изгуби 0.47% за деня. Dow Jones Industrial Average добави едва 5.14 пункта.

S&P 500 и Nasdaq са на път да запишат втора поредна губеща седмица за първи път от декември. Dow Jones пък върви към спад в пета поредна седмица, което ще се случи за първи път от май 2022 г.

Днес доходността по 10-годишните щатски държавни облигации нарасна до нов 4-месечен връх от 4.0160%. Доходността по двегодишните книжа се повиши до 4.9080%, което е нов 15-годишен връх.

Ръстът на доходността по държавните облигации и опасенията относно по-голямо от очакваното повишение на лихвите от страна на Федералния резерв засилиха опасенията на инвеститорите в последните дни, което пък се отрази на започналия в началото на 2023 г. ръст на пазара.

На икономическия фронт днес инвеститорите очакват данните за първоначалните молби за безработица в САЩ и тези за производителността. По-късно през деня пък се очаква да говори един от управителите на Фед - Кристофър Уолър.

На валутните пазари доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от няколко други основни валути, бележи повишение от 0.2% до 104.6 пункта.

Еврото поевтинява с 0.2% до 1.0646, изтривайки част от ръста си от 0.8% от вчера, след като изнесените данни за по-голяма от очакваната инфлация в Германия поставиха под допълнителен натиск Европейската централна банка (ЕЦБ) да повишава лихвите.

На пазара на криптовалути акциите на криптобанката Silvergate Capital поевтиняха с 28%, след като компанията обяви, че ще забави публикуването на годишния си финансов отчет.

Цените на петрола до голяма степен остават без промяна днес, след като вчера нараснаха с 1% вследствие на оптимизма около възстановяването на китайската икономика.

Фючърсите на щатския лек суров петрол (WTI) се търгуват на ниво от 77.76 долара за барел, докато цената на тези на брента също остава почти без изменение при 84.41 долара за барел.

Златото поевтинява леко, като спот цената на метала се понижи с 0.15% до 1 832.53 долара за тройунция.