Основните щатски борсови индекси записаха разнопосочно представяне във вчерашната сесия.

Dow Jones се понижи с 0.18%, отчитайки спад във втора поредна сесия, докато S&P 500 и технологичният Nasdaq нараснаха с 0.14% и 0.40%, респективно.

Тези смесени резултати дойдоха, след като изнесени нови данни за пазара на труда накараха инвеститорите да смятат, че е по-вероятно лихвите да бъдат увеличени още. По-силните от очакваните февруарски данни за частния пазар не потвърдиха отново силата на щатската икономика.

Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл пък заяви пред Конгреса, че централната банка на САЩ може да вдигне лихвите с повече от очакваното преди това. Той обаче подчерта, че все още не е взето решение относно предстоящото по-късно през месеца заседание на Фед.

Инверсията на кривата на доходност на 2-годишните и 10-годишните щатски държавни облигации вчера стана още по-ясно изразена, което обаче може би е признак за инфлация вместо предупреждение за рецесия.

Спредът в доходността между 2-годишните и 10-годишните облигации вчера достигна 111 базисни пункта, което е най-високото ниво от 1981 г.

Въпреки че това обикновено е предвестник на предстояща рецесия, някои анализатори твърдят, че този път рязката инверсия на кривата на доходност е отражение на високата инфлация.

На валутните пазари доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от няколко други основни валути, се търгува близо до тримесечен връх при 105.6.

Доларът обаче поевтинява с 0.2% до 137.04 спрямо японската йена, след като стана ясно, че японската икономика отчита много по-слаб ръст от очаквания през четвъртото тримесечие.

Щатският валута поскъпна до 1.3802 спрямо канадския долар, което е най-високото ниво от четири месеца, благодарение на не толкова агресивната парична политика на Централната банка на Канада, която вчера остави основната си лихва без промяна.

На пазара на криптовалути Silvergate Capital Corp обяви, че планира да пристъпи към доброволна ликвидация, след като не успя да се възстанови от загубите вследствие на фалита на криптоборсата FTX. Това обезцени акциите на криптоборсата с 35% в следборсовата търговия.

Цените на петрола остава до голяма степен без промяна днес. Фючърсите на щатския лек суров петрол (WTI) се търгуват при 76.64 долара за барел, докато тези на брента се движат при 82.66 долара за барел.

Цената на златото отчита минимално понижение до 1 812.99 долара за тройунция.